E-pillerit ja hiustenlähtö!!

Onko kellään ilmennyt pillereiden (mercilon) kanssa hiustenlähtöä? Minulta lähtee joka päivä todella paljon hiuksia, ja se alkoi vaihdettuani diane novat merciloniin. Syön myös roaa, joka aiheuttaa hiustenlähtöä, mutta sopivasti nuo pahimmat sulkasadon päivät osuivat juuri mercilonin aloittamiseen ja taukoviikon jälkeisen viikon päiville. Voinko lopettaa pillerit kesken laatan, sillä en kestä tätä enää!!
3296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Johtuu todennäköisesti Diane Novan lopettamisesta: muutkin ovat valitelleet hiustenlähdöstä DN:n lopettamisen jälkeen.

Ota yhteyttä lääkäriin ja kysy neuvoa!

Äänestä
  • Mullakin lähtee kauheesti hiuksia :(
    On lähteny jo pidemmän aikaa, entiset paksut hiukset on enää muisto vaan. Dianee oon syöny vuosia ja syön edelleen..Kyllähän se vituttaa ja itkettää, mutta oon vaan koittanu sopeutua. Sit ku alkaa kalju paistaa, en tiedä mitä teen. Niin, ja lääkäreitä ei todellakaan kiinnosta.

    Äänestä

  • katkeraaaa kirjoitti:

    Mullakin lähtee kauheesti hiuksia :(
    On lähteny jo pidemmän aikaa, entiset paksut hiukset on enää muisto vaan. Dianee oon syöny vuosia ja syön edelleen..Kyllähän se vituttaa ja itkettää, mutta oon vaan koittanu sopeutua. Sit ku alkaa kalju paistaa, en tiedä mitä teen. Niin, ja lääkäreitä ei todellakaan kiinnosta.

    ...täysin kaikkia hiustenlähdöstä kärsiviä :( Nään joka yö painajaisiakin siitä miten hiukseni tippuvat pois. Lääkärille ajattelin kyllä soittaa mutta kun en tiedä soittaisinko terveyskeskuslääkärille, joka määräsi e-pillerit, vai ihotautilääkärille, joka määräsi roan. Ainakaan sitä terveyskeskuslääkäriä ei kyllä mun asiat kiinnostanut viimekään kerralla että tällä kertaa varmaan nauraisi ulos. On se niin väärin, että kaikenlaiset hörhöt saa ammattiansa harjoittaa.

    Ja ihotautilääkäri maksaa :(

    Tiedätkö, miten nopeasti se diane novan jälkeinen hiustenlähtö pitäisi loppua?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helpp! kirjoitti:

Onko kellään ilmennyt pillereiden (mercilon) kanssa hiustenlähtöä? Minulta lähtee joka päivä todella paljon hiuksia, ja se alkoi vaihdettuani diane novat merciloniin. Syön myös roaa, joka aiheuttaa hiustenlähtöä, mutta sopivasti nuo pahimmat sulkasadon päivät osuivat juuri mercilonin aloittamiseen ja taukoviikon jälkeisen viikon päiville. Voinko lopettaa pillerit kesken laatan, sillä en kestä tätä enää!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu