http://www.theiowachannel.com/education/4501851/detail.html?rss=des&psp=irresistible
Loistava idea! Koskahan tämä idea rantautuu Suomeen?
Loistava idea! Koskahan tämä idea rantautuu Suomeen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
liittyy psykologian opintoihin, joita hyödynnetään ja tunnistetaan eri yhteyksissä. Täytyy tuntea asioita ihmisistä ja ympäristöstä.
esitä kysymystä omasta sisimmästään. Ihminen on hyvin ristiriitainen olento. Paljon asioita tulee suoraan viettien kautta kehosta eivätkä välttämättä ole osa puhdasta tajuntaa.
ja seksi ovat asioita, jotka eivät lopulta merkitse paljon mitään vaan se mitä todellisuudessa tuntee ihmisiä kohtaan.
aiheuttaa, esim. hyväksikäytöllä on sen sijaan merkitsevää. Huolimatta seksin fyysisestä luonteesta, se kuitenkin on tiukasti sidottu henkiseen puoleen.
ehkä se on Jumalan suunnitelma. Keho ei saa määräillä liikaa.
tai niiden puutetta. Onko se ihan normaalia vai alunperin ihmisten keksintöä, että puolisolla on aviovelvollisuus. Puolisoita varoitellaan siitä, että muuten se mies alkaa pettää, jos ei saa kotona. No sehän tarkoittaa sitä, että toinen on aina käytettävissä. Ei se ihan täydelliseltä ihmissuhteelta kuulosta. Ehkä tarvitaan terapiaa ja opintoja, jotta voidaan tällaisiakin asioita ratkoa.
tuoreista avioliitoista törmää tähän juttuun, eli erilaisiin käsityksiin velvollisuuksista.
yksi tapa on eristäytyä vessaan, tai majoittua äidin luokse jne.
erinomainen ihmissuhde, jossa toinen otetaan aina huomioon eikä vaatimuksia esitetä.
mutta ei siitä ota selvää. Pornoalan ihmiset puolustelevat ja ovat tietävinään, mutta kyllä jokainen tuntee sen mikä on oikein omassa mielessään.
että käsitteet porno, rakastelu ,rakastaminen tarkoittavat eri asioita. Porno liittyy periaatteessa ihmiskauppaan joko ihminen myy itseään tai joku muu tekee bisnestä.
huumekauppa varsinkin. Narkomaanit myyvät lopulta itseäänkin ja mafiat pyörittävät ihmiskauppaa, huumekauppaa.
pornokurssia. Psykologit paremminkin seksuaalipsykologian kursseja.
kuulijaa tälläkin tunnilla mukana.
kaikille oppia avionrikkojan kivityksestä ??? Ei toi pornokurssi oo vielä mitään.
Kyllähän suomessakin suomessakin voi opiskella samaa asiaa, nimittäin humanistisissa/yhteiskuntatieteissä (sosiologia, antropologia). Kurssillahan nimenomaan on tarkoitus opiskella pornon vaikutusta ihmisiin ja yhteiskuntaan. Ymmärtääkseni niin tehdäänkin jatkuvasti. Mielestäni asiaan on periaatteessa mahdollista suhtautua täysin asiallisesti.