Täytyy sanoa, että veri hyytyy pelkästä vitutuksesta.
Katselen MOT ohjelmaa
Anonyymi-ap
23205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Eikö se silloin kiehu :D Ainakin oma huoltaja sanoi niin kun pannu keitti
En ole katsonut enää vuosiin.Ei kertakaikkiaan voi.
Maailma itsessään on niiiiiiin suuri rikos, että sitä ei voi ymmärtää.
Kaikki on vielä paljon pahempaa kuin MOTit voi kertoa-
mutta sentakia maailmassa on alkanut jo murtua tuo maailmaajohtava rikollinen-satanistinen mielipuolinen korruptio-valta.
Hyvä, että vähitellen sumuverho alkaa aueta ja tämä klopaalin eliitin umpikierous paljastua, pikkuhiljaa.
Vitu..aa eniten tää rikkaiden ja valtaapitävien bisnespelaaminen koko maailmassa.
Maailman kauppa, vapaakauppa...
Kaikki on loppujen lopuksi upporikkaiden ihmisten bisnespelaamista ja vielä lisää valtapelaamista itselleen.
Tavallinen duunari haluaisi vain elä rauhassa ja saada jokapäiväisen ruokansa...ja jokin luukku missä voisi lämpimässä asua.
Jos kaikkialla olisi meidän elintasomme, niin tarvittaisiin 3 maapalloa meidät elättämään, ja jos kaikki olisivat rikkaita, niin vähintään 10 maapalloa, täytyy ehkä vain tyytyä tähän nykyiseen systeemiin, ihmisiä on yksinkertaisesti liikaa.
Ehkä joskus sitten, kun uusi teknologia mullistaa kaiken, voimme kaikki olla rikkaita, vaikka todellinen rikkaus on sisäistä, ulkoinen taas usein ahneutta., ,mieluummin olen vain tavallinen tallaaja, joka tyytyy vähempään, ei ole kateellisiakaan ympärillä...
Pääoma-piirien viher-valheaivopesu on uponnut suhun liikaa-
muista että kaikki mitä uutisissa kerrotaan on valhetta.
Venäjällä vastaavaa MOT-ohjelmaa ei saa edes tehdä, koska siellä aineston ylitarjonta on ylitsepursuava.
Keskity sinä vain lähikauppaan, ja anna muiden hoitaa isommat asiat.:D
Itse en ole kateellinen. Se ei ole minulta pois vaikka toiset ovat minua rikkaampia.
Epäsuorasti on. Jos alat esim myymään banaaneita niin et saa banaanejasi myyntiin.
Muut banaanin tuojat hoitavat homman.
Tää siis oli esimerkki.
Upporikkaat tekevät loppumetreilläbisnekset...
Sulle ei jää markkinoita...sorry.
Mistä ihmeen "rikkaudesta" te horisette? Eihän se MOT ohjelma mitään rikkautta käsitellyt vaan rikollisuutta.
Joo, annetaanko vaan toisten röyhkeästi kävellä ylitse ja kahmia Suomenkin rikkaudet. Kyllä se silloin on suomalaisilta suuresti pois.
Korkeintaan nappikaupat ja pitzanmyynti jää "köyhille".
Minä katson A studiota ja pakko todeta, että Sirpa Pietikäinen on tosi hot.🤣🤣🤣
Käyttää hyvän väristä huulipunaa... 💋💋
Samaa mieltä... 😝😝🤔
Avaaja lisääL: mielestäsi en tiedä mutta miksi vanhempi virkamies Roland Derrick Lennox-Brown on tuolla? Motissan juuri nyt. Sammuin kännissä telkun eteeni na en ymmärrä
Kirjoittavat ekollien puudelit, Bandalissimukset!.
Röyhkeät perii
Maan?
Mot ohjelmassa ei puhuttu rikollisuudesta vaan Venäjän vastaisista pakotteista. Putinin lähipiiriä yritetään rangaista koska Putin ei tottele Amerikkalaisia.
Venäläinen liikemieskin on palkkansa ansainnut.