Miten tarkastaa onko yhtään oikeassa säädössä? Ei halua vaihtaa pienemmälle vaikka nopeus hiipuu mäkeä noustessa. 5l 140hv kone joten aika äkkiä saisi vaihtaa ylivaihteelta pois hmm ja irrottaa lukitus ja ellei riitä vaihtaa 3 vaihteelle ? Joku selkeä vinkki itse tarkastamiseen.
TH200-4R kick down säätö?
6
1024
Vastaukset
- Anonyymi
you tuubi on täynnä videota TV vaijerin säätämisestä.myös googlella löytyy jokunen ohje.on varaa valita ihan itse niin selkä ohjeistus kun haluaa.
- Anonyymi
Jotenkin haluaisin tarkat ohjeet kun rikki voi mennä väärällä säädöllä. Tunnen youtben ja monta videoa katsonut mutta en yhtään hyvää selkeää ohjetta. Netissä tahtoo olla englannin kielisiä ja en osaa sanaakaan. Youtuben osaan kyllä kääntää suomen kielelle ja monta katsonutkin ja liki laatta lentää kun kuva heiluu miten sattuu eikä näytä miten säätö tapahtuu. Kukahan osaa nuo jenkit?
- Anonyymi
Tuohon ei mitään osata tarvitse. Kiristä sitä vähän ja käyt kokeilemassa. Loota leviää vain, jos on kokonaan irti se vaijeri tai tanko.
- Anonyymi
Se voi se lukkoturbiinin solenoidi tai sen ohjauskin olla rikki jos se ei meinaa irrottaa. Ensiavuksi voi irroittaa sen töpselin vaihdelaatikon kyljestä.
- Anonyymi
Tätä epäilen itsekkin että ei olekkaan kick down säätö. Tullut vain nyt ajeltua mutta toiminta ei ole likikään oikean tyyppistä. Silti mukava cruisilla . Hmm pitääpä kokeilla tuota töpseli kikkaa niin näkee mitä tekee,tack.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tätä epäilen itsekkin että ei olekkaan kick down säätö. Tullut vain nyt ajeltua mutta toiminta ei ole likikään oikean tyyppistä. Silti mukava cruisilla . Hmm pitääpä kokeilla tuota töpseli kikkaa niin näkee mitä tekee,tack.
Samalla kertaa voisit tarkistaa, että se kickdownin vaijeri liikkuu esteettömästi edes takas, omassani oli säikeitää poikki kuoren sisällä, ja takerteli sen vuoksi. Vihdoin sen uuteen ja pelasi hienosti niin kauan, kun se minulla oli
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986118KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495555Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222757Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042026Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181583seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241494Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1361459