Piia-Noora Kauppi sanoi Aamu teeveessä että: " Kaikki verotus on varkautta". Onko tämä Kokoomuksen yleinen ajattelu malli??
Piia-Noora Kauppi
24
303
Vastaukset
- Anonyymi
Miksei nämä kokoomusjullit muuta kehitysmaahan jossa ei ole verotusta.
- Anonyymi
Piia tarkoitti jotta rikkaitten verotus on varkautta !!
- Anonyymi
Verotus on kunniavelan maksua, älä ole kunniaton paskiainen, vaan maksa kiitollisena. Paljon se antaa ja vähän ottaa (verovaroin katetut hyvinvointipalvelut, infra ja turvallisuus sekä vakaus). Jokainen maksaa maksukyvyn mukaan progressiivisesti sen mukaan mitä on verovaroin katetusta yhteiskunnasta hyötynytkin. Annetaan muillekin ja tuleville sukupolville sama mitä ollaan itse saatu 😁👍🌹❤🇫🇮
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Verotus on kunniavelan maksua, älä ole kunniaton paskiainen, vaan maksa kiitollisena. Paljon se antaa ja vähän ottaa (verovaroin katetut hyvinvointipalvelut, infra ja turvallisuus sekä vakaus). Jokainen maksaa maksukyvyn mukaan progressiivisesti sen mukaan mitä on verovaroin katetusta yhteiskunnasta hyötynytkin. Annetaan muillekin ja tuleville sukupolville sama mitä ollaan itse saatu 😁👍🌹❤🇫🇮
YRITYSTUET SIIS LOPETETTAVA !
- Anonyymi
No ei se ihme ole jos kaikki yrittäjät on Kokoomuslaisia, jos noin ajattelevat.
- Anonyymi
Luonnevikaisia ahneita psykopaatteja suurin osa.
- Anonyymi
Kokoomuslaiset ei taida ajatella paljoakaan-
riistäminen vaan mielessä?
Henkimanaaja ehkä oikea apu porvarien saamiseksi järkiinsä?
- Anonyymi
Blondilta pitäisi kysyä, kuinka paljon omistava luokka maksaa veroa. Voisi myös kysyä, kuinka paljon omistava luokka saa tukea verovaroista. Blondi ei takuulla tajua, että työntekijät maksavat kaikki yritysten kulut omistajien voittoja myöten. Onko omistaja vai työntekijä varas?
- Anonyymi
VEROVAROISTA suurimpien koronatukien jakaminen kokoomuslaisille yrittäjille on siis Kaupin mukaan varastetun rahan jakamista hänen puoluekavereilleen.
- Anonyymi
Kauppi ei taida ymmärtää, miten järjestäytyneet yhteiskunnat toimivat.
- Anonyymi
Erinomainen lähtökohta. Jos sitten kuitenkin verotetaan, niin on mietittävä onko varmasti tarpeellista, että jos ei kerätä tähän verovaroja, niin joku kuolee.
Monikulttuuri koordinaattorin ja sukupuolen tutkijoiden hommat ei taitaisi läpäistä testiä. - Anonyymi
Henkilötietoa. https://fi.wikipedia.org/wiki/Piia-Noora_Kauppi
'sanonut perusturvan olevan liian suuri, jos sen varassa elävillä on varaa tehdä asioita, joihin pienipalkkaisilla työssäkäyvillä ihmisillä ei ole mahdollisuutta.'
Ei ole tullut mieleen sanoa, että pieniä palkkoja pitää korottaa. Lakossa hän ei ole varmasti ollut koskaan 'työhistoriastaan' pääteltynä.- Anonyymi
Köyhyyden maksimointi eli suurentaminen tuntuu olevan se Kokoomuksen pää-juju kaikessa-
paitsi harvalle rikkaalle eliitille lisää rikkauksia?
- Anonyymi
Kaikki tietävät, että Ameriikassa vain harvalla rikkaalla on varaa terveydenhoitoon ja muut kuolevat hoidon puutteeseen, vähäosaisimmat jopa katuojiin ja hyväosaisten viemäreihin.
SDP on pelastanut suomalaiset tältä kauheudelta.
Kehitys kehittyy. - Anonyymi
Yritystuet kokonaan pois.
Tuetaan vain stsrtup yrityksiä niiden alkuvaiheessa.
Sen jälkeen markkinat hoitaa huonot firmat kuolee pois.
Tuet vain vääristää kilpailua - Anonyymi
P-A kauppi on shampanjaDemari
- Anonyymi
Taitaa olla jotkut kokkareet yhtä tyhmiä kuin persut! Tämä Kauppikin on käynyt verovaroin kustannetut koulut, aikanaan Kaupin äiti käyttänyt Piia-Nooran neuvolassa ym. Nyt Kauppi ajelee verovaroin tehdyillä teillä! Eiköhän ole opiskellutkin ilmaisessa korkeakoulussa! Voi pyhä yksinkertaisuus noita tolloja!
On täysin saletti, että äänestän yhtä nykyisistä hallituspuolueista!
Epäilen myös, että Kauppi on jonkun kerran käynyt myös verovaroin ylläpidetyssä kirjastossa!- Anonyymi
Ajelee kyllä teillä, ja täysin vailla järkeä muista piittaamatta. Itseään täynnä oleva akka, pois liikenteestä kun ei näköjään osaa ajaa niin kuin kuuluu ajaa!
- Anonyymi
Kokoomusmaailmassa ei olisi veroja, eikä myöskään ilmaisia palveluja, vaan jokainen huolehtikoon itsestään ja kenties perheestään.
- Anonyymi
Kumma vaan että Muumilandia-Muumimaa taitaa olla ainoa maa, jossa veroja ei ole-
siellä USA-Amerikassakin on veroja- ja varmaan natsi-Ukrainassakin.
Miksiköhän?
- Anonyymi
Kauppi puhui myös sujuvasti työn tuottavuudesta ja piti siihen nähden ahtaajien korotusvaatimuksia kohtuuttomina.
Mikä on YHDISTYKSEN PUHEENJOHTAJANA toimivan Kaupin oman työn tuottavuus, kun siitä maksetaan 35.000e kuussa ja se ei ole kohtuutonta. Kyllä siitä verojakin kelpaa maksaa. - Anonyymi
Kokoomuksessa ei tartte järkeä edetäkseen, mielenvikaisuus riittää kuten Kokoomuksen pääministereistäkin on nähty.
- Anonyymi
Sadismi yhdistettynä fanaattisuutteen, on kokoomuslaisuuden lähtökohta.
- Anonyymi
Piia-Noora Kauppi ei näköjään ole ottanut opiksi aikoinaan hurjasta ylinopeudesta kiinni jäädessään, tänään aamulla aivan järjetöntä kaahailua ja muiden ohittelua Tuusulanväylällä punaisella Audillaan!
Siinä ei paljon välitetty muista tiellä liikkujista ja heidän turvallisuudestaan, mutta tyypillistä käytöstä tämän henkiseltä itseään tännä olevalta ihmiseltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2053833Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii622426Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912296- 472213
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561247
- 701157
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251126