Koska Jumala antaa ihmisten synnit anteeksi Jeesuksen ristillä vuodattaman uhriveren ansiosta.
Juha Valjakkala on nyt taivaassa
Anonyymi-ap
1772
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Luulen palaa juuri Helvetin ikuisessa tulessa jakirkuu kauheasti.
Pastori H.Karlsson Umea.
Jos on taivas, on kai helvettikin?
Toi tyyppi oli sairas psykopaatti. en itse tiedä, jos olisin pyhä Pietari mihin laittaisin. Oliko oma valinta? Puuttuiko jotain päästä? Oliko vaan pipi? Eikö kukaan rakastanut? Ei sekään kyllä psykopaatteja auta.
Vai antaa anteeksi kaikille. Onko helvetti lakkautettu. Tulet siellä varmaan lisäävät liikaa päästöjä ja lopettu. Käyttivätkö puuta, öljyä vai mitä?
Kukaan ei tiedä missä Valjakkalan sielu nyt on, paitsi Jumala.
Etkö ole kuullut pelkästä ikuisesta kadotuksesta. Jotkut vannovat sen nimeen luullen, että tottakai kaikki haluavat elää ikuisesti.
Kyllä oli mätä mies eläessään, ei nytkään parempi.
Nyt Juhalla on siivet selässään.
Nyt sinulla on kyllä väärää tietoa Helvetissä se on.
Jokaisen, joka tuomitsee sen tyypin, pitäisi ottaa selvää oman luonteensa huonoista puolista. Hän oli loppujen lopuksi olosuhteidne uhri. Parempi, että lähti näinkin nopeasti.
Tämä on niin tätä. Mielestäsi siis ihmisellä itsellään ei ole minkäännäköistä vastuuta omasta elämästään ja teoistaan, vaan aina voi vedota olevansa olosuhteiden uhri?
Siinä tapauksessa lakkautettakoon vankilat ja niissä istuvat vangit vapauteen riippumatta siitä, millaisiin kauheuksiin ovat elämänsä aikana syyllistyneet.
Asian vierestä: Putiniakaan ei pidä vaatia tuomiolle mistään, hänhän on vain poloinen olosuhteiden uhri.
https://whyevolutionistrue.com/2011/04/27/murders-god-vs-satan/
Jumalanne on murhanhimoinen mielipuoli
Ne demlat jotka oli koko ajan vapauttelemassa sitä pitäisi myös käristää helvetin tulessa
Aloitus on Jumalan pilkkaa, väärää todistamista, tuomitsemista, osatotuuksia.
Jeesus on Kuollut Ristillä, sie tulet tietämään, muista se.
Ole rauhassa, Jeesus Kristus on Kuningas.
https://m.youtube.com/watch?v=LxCJQ4yHErM
Miten niin on? Ainahan te uskikset paasaatte kuinka KAIKKI synnit saa anteeksi kun Jeesus kärsi jo tuomiot kaikkien puolesta.
Sen takia varmaan lestadiolaisetkin ovat niin rikollista korruptio-mafia sakkia.
Ihminen saa syntinsä anteeksi armosta. Jumala yksin päättää kenellekä tuo armo suodaan.
Jumala on vähän kuin tasavallan presidentti, jolla on niin halutessaan oikeus armahtaa vankilakundi.
Ei todellakaan ole taivaassa. Se paistuu vartaassa ikuisessa helvetin tulessa, kärsien valtavia kipuja.
Vain keho voi tuntea kipuja. Ruumis on kuollut eikä tunne enää mitään.