Syyskuussa alkoi yöllinen vasemman puolen lonkkasärky, asentoa vaihtamalla (jalat mahdollisimman levällään) helpotti. Lokakuussa aloitin burana 600 mg + pandol 1 g. Auttoi alkuun. Ei auttanut enää tammikuussa, ja kipu alkoi tulla jo kävellessä; sain lääkkeeksi Etoricoxib 90 mg viikon kuureina, lisäksi 3 krt/vrk panadol 1 g. Helpotti kunnes kivut löi yli parissa viikossa ja kipu siirtyi koko lanneselän alueelle, reisiin, nivusiin ja vasemmalla puolella hermokivut jalkaterään saakka.
Selkä leikattu 15 vuotta sitten, mm. Spondyloosi, spinaalistenoosi, murtuma. Nyt kivut alkavat muistuttaa aikaa ennen leikkausta. Etoricoxib + panadol ei auta pahimpiin joten olen ottanut Tramalia niin et viikko aina jompaa kumpaa kerrallaan. Tramal (100 mg x2krt/vrk) on auttanut, mutta en halua että toleranssi siihen nousee niin yritän jaksottaa sen syömistä kuviin pääsemistä odotellessa. Nyt on menossa ”Etoricoxib-viikko”, ja mulla on koko ajan huono olo. Ja väsyttää. Olen ”pois pelistä” kun en tee mitään mikään saattaisi selkää ärsyttää, elämä ”narikassa” ja kiitokseksi huono olo. Tavoitteelliset treenit olen saanut unohtaa.
Etsinkin nyt sitten tietoa siitä miten muilla tuo Etoricoxib vaikuttanut, johtuisiko tämä olo siitä? Kun siis aiemmat viikon pätkät tätä ei aiheuttaneet tällaista oloa. Onko muilla siis viiveellä vaikuttanut näin?
Etoricoxib 90 mg kokemuksia?
Anonyymi-ap
1
1975
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662358Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1791996Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.431962Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301688Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1071578Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1471317Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851273Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251176En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9982- 77969