Uuninpuhdistusaineesta hengenahdistusta

Anonyymi-ap

Pesin uunin tuossa muutama päivä sitten ihan perus kaupasta saatavalla sumutettavalla uuninpesuaineella Uuninpesuaineessa oli natriumhydroksidia ja muita myrkkyaineita. Lähes välittömästi alkoi yskittää ja yskin seuraavan päivän. Pesun jälkeen henkeä alkoi ahdistaa. Muutama päivä on tuntunut kuin keuhkot ei täyttyisi kunnolla ilmasta ja rasituskin ahdistaa. Viime yönä heräsin paniikin tunteeseen kun henkeä ahdisti nukkuessa.

Joskus aiemmin olen kokenut lievempänä tämän ilmiön niin että illalla on saattanut vähän yskittää mutta nyt tuli ihan hengenahdistustila päälle joka on kestänyt monta päivää.

Tässä taloudessa en käytä enää myrkyllisiä uuninpesuaineita. Kamalia myrkkyjä.

Joo, pitäisi varmaan lääkäriin lähteä.

Kokemuksia?

0

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

        Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
        Ikävä
        225
        1928
      2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

        Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        260
        1134
      3. Liikenneonnettomuus kuhmo

        Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
        Kuhmo
        20
        975
      4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

        Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
        Sinkut
        124
        675
      5. Oot sä aika nuorekas...

        Vaikka oot niin vanha!
        Ikävä
        37
        646
      6. Martina ja Muhis

        Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
        Kotimaiset julkkisjuorut
        221
        640
      7. Rasismi ahdistaa.

        Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
        Sinkut
        197
        585
      8. Näin sut.

        olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
        Ikävä
        50
        408
      9. Oot pelkkä naurun aihe

        🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
        Ikävä
        38
        408
      10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

        Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
        Ikävä
        42
        402
      Aihe