Lavrov puhui G20-kokouksessa - yleisö repesi valheista nauruun

Anonyymi-ap

Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrovin puheenvuoroon G20-maiden kokouksessa Intiassa vastattiin naurulla torstaina.

Lavrov väitti, että Ukrainan sota oli aloitettu Venäjää vastaan.

Lavrovilta oli kysytty, miten sota on vaikuttanut Venäjän energiastrategiaan.

- Kuten tiedätte, sota, jota yrittämme lopettaa oli aloitettu meitä vastaan käyttäen... ehti Lavrov vastata, ennen kuin yleisössä alkoi naurun remakka.

- Ukrainalaisiin, tuota, totta kai vaikutettiin, yritti Lavrov jatkaa.

Lavrov sai kuitenkin sanotuksi, että sota on vaikuttanut Venäjän energiapolitiikkaan, eivätkä he voi jatkossa luottaa mihinkään kumppaniinsa tässä suhteessa.
https://twitter.com/maxseddon/status/1631703725399056384


RyZZä muuttaa sysimustaa lumivalkeaksi tänä vaihtoehtoisten faktojen mätänä aikana.

33

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mielipuolista touhua Kremlin tunareilta. Jonkun olisi pitänyt salakuljettaa kananmunia ja mätiä tomaatteja paiskottavaksi Lavrovin pärstään.

    • Anonyymi

      Jos näin on, hyvä on!

      Lavrov on kuitenkin ressu ihan nuorallatanssija. Putin ei kertonut hyökkäyksestä. Lavrovista on tullut pelle joka toistaa Putinin sanoja sitten kun sille kerrotaan.

      Mikähän viesti sillä oli , että Thaimaassa lomaili iPhonen ja kultakellojen kanssa? Petaako sitä, että se voi kohta tippua parvekkeelta? Ei kai Venäjän propagandaosasto tee virheitä?

    • Anonyymi

      Lavrov oli kännissä ihan selvästi, ei mene kauaa kun leikkii lintua ja "putoaa" ikkunasta.

    • Anonyymi

      On se varmaan elänyt hyvän elämän korruptiorahoilla. ehkä on jo aika mennä. Kun ei ole ollut enempää järkeä käytettäväksi!

    • Anonyymi

      Ainakin lännessä ollaan näköjään hereillä ja kuunnellaan, toisin kuin eräässä maassa.

    • Anonyymi

      Kokouksessa hän sai myös suosionosoituksia kysyessään haastattelijalta Yhdysvaltojen sotilaallisista väliintuloista. Yleisöä oli joka lähtöön mielipiteineen. Puolesta ja vastaan.
      Ollut varmaan isot turvatoimet koska rikas sakki kokouksessa, eri puolilta maailmaa. Yritysjohtajia, tutkijoita ja diblomaatteja.
      Lavrov kertoi ettei Venäjä enää luota länsimaisiin toimijoihin.. Siirtää energiapolitiikkansa mm. Intian ja Kiinan suuntaan, pitää uskottavina ja luotettavina yhteistyökumppaneina niitä maita.

      • Anonyymi

        Kiina ja Intian kanssa voivat vain toimia niin ei ja nekin halvexii ryssiä...polvillaan rukoilevat apua ja ystäviä...ryssiä nöyryytetään...


    • Anonyymi

      Mistä tietää että milloin Lavrov valehtelee?

      Siitä että tämä aukaisee suunsa ja puhuu.

    • Anonyymi

      Alkaa olla tiensä päässä...koska putoaa jostain?

    • Anonyymi

      Jos on ura, jossa rahasta valehtelee... mitä voi odottaa?


      En oikeastaan sääli. Ihan sen takia, että mummot oikeasti ovat homeisissa kellareissa ilman lämpöä ja sähköä, humanitaarisen avun varassa Kiovassa ja monessa muussa paikassa.

      Inhoan maailman nilkkejä. Putin ja sen nuolijat kuuluvat niihn. Kullitettuine vessanpönttöineen. Niittenkin paska haisee ja vielä pahemmalta!

    • Anonyymi

      Silmät silläkin entistä lähempänä toisiaan...

    • Anonyymi

      En ole täysin vakuuttunut Lierov-pellen standup komiikasta, vaikka yleisö nauroikin. Lierov ei sen vertaa tajua, että standuppia ei esitetä istualtaan.

      Mutta Moskovan teatterihan esittääkin enimmäkseen tragikoomisia näytöksiä.

    • Anonyymi

      No mitäs uutta tuo nyt on? Venäläiset eivät osaa muuta kuin valehdella. Säälittävintä tosin on, että ilmeisesti itse uskovat omat valheensa ja luulevat muidenkin uskovan. Lavrov on täydellinen pelle koko mies. Venäläiset pitäisi nauraa aina ulos, missä tahansa siten naamansa näyttävätkin.

    • Anonyymi

      Kotokolostaan ei pidä juuri erehtyä siinäkään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei se mitään se putous vaan se äkkipysäys.

    • Anonyymi

      Lavrovin puhe oli täyttä asiaa, on turhauttavaa puhua järkeä tyhjille päille.

      Ukrainan kansaa vapautetaan, tässä se oleellisin totuus, josta ei puhuta ja se kielletään.

      • Anonyymi

        Hyvä hyvä. Koskas Venäjän kansa vapautetaan?


      • Anonyymi

        Vapautetaan tappamalla ja varastamalla omaisuus. Ihan ymmärrettävää kun ukrainalaiset taistelee kovasti vastaan. Ei kukaan halua venäläistä vapautta.


    • Anonyymi

      LAVROV , PUTIN JA MEDVEDEV HUMALAPÄISSÄÄN.

    • Anonyymi

      Mistä vapautetaan?Mikä maksaa hinnan,kun kansa taistelee tätä vapauttamista vastaan?stalin myös yritti vapauttaa suomen,mutta Suomi ei halunnut tulla vapautetuksi hirmuvallan alle!
      Venäjä sopisi vapauttaa ainaisesta naapuriensa ahdistelusta!Jätetunkio on kuitenkin kykenemätön sivistykseen omin voimin.

    • Sulkeutunut ja rajoitteellinen usanatolänsibukkake on pelkkää verbaalista oksentamista. Jos haluatte kehittyä, tutustukaa koko kuvioon, mikä johti Ukrainan konfliktiin. Tosin se tietää kolmea, jopa hyvinkin haasteellista muutosta: 1. joudutte opiskelemaan aihetta jostain Bushin hallinnosta lähtien, käsittäen Venäjän, USA:n ja Ukrainan, sekä Euroopan tapahtumia, sekä 2. joudutte hyväksymään, että tapaus ei olekaan niin mustavalkoinen kuin korruptoituneet poliitikot ja mediat haluaa teille uskotella, ja 3. joudutte sietämään jatkuvaa vihaa ja herjaamista. Sattuneesta syystä olen hyvin skeptinen sen suhteen, että teikäläisillä selkäranka kestää, mutta toki voitte osoittaa epäilyni vääräksi ;)

      • Anonyymi

        Banaani ei saa pestyä Venäjää pohtoiseksi, vaikka kuinka yrittää.
        On vain yksi syyllinen sotaan, ja tuhoon, joka Ukrainassa vallitsee. Eikä pelkästään Ukrainassa olla hädissään, vaan miljoonat ovat pakolaisina muualla, ja perheenjäseniä on kuollut satojatuhansia.
        Monesti todettu viisaus, että Ukraina taistelee nyt meidänkin puolesta, on osuva. Putinin suurvaltaajattelulle on pantava stoppi. Jos se nyt voittaa sotimalla maa-alueita, niin se tekee sen uudestaan.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Banaani ei saa pestyä Venäjää pohtoiseksi, vaikka kuinka yrittää.
        On vain yksi syyllinen sotaan, ja tuhoon, joka Ukrainassa vallitsee. Eikä pelkästään Ukrainassa olla hädissään, vaan miljoonat ovat pakolaisina muualla, ja perheenjäseniä on kuollut satojatuhansia.
        Monesti todettu viisaus, että Ukraina taistelee nyt meidänkin puolesta, on osuva. Putinin suurvaltaajattelulle on pantava stoppi. Jos se nyt voittaa sotimalla maa-alueita, niin se tekee sen uudestaan.

        "Banaani ei saa pestyä Venäjää pohtoiseksi, vaikka kuinka yrittää."

        Typerää valehtelua, kun et muuhun pysty.

        "On vain yksi syyllinen sotaan, ja tuhoon, joka Ukrainassa vallitsee."

        Ja lisää valehtelua. Ukrainan sodan juurisyyt löytyy muualta kuin yksipuolistavasta länsifanaattisesta narratiivista.

        "Monesti todettu viisaus, että Ukraina taistelee nyt meidänkin puolesta, on osuva."

        Osut moisella valheella vain omaan nilkkaasi.

        "Putinin suurvaltaajattelulle on pantava stoppi."

        Kaikenlaiselle suurvalta-ajattelulle tulisi pistää stoppi: USA, EU, Kiina, Venäjä.....

        "Jos se nyt voittaa sotimalla maa-alueita, niin se tekee sen uudestaan."

        Merkityksetöntä spekulointia.

        Jos haluat päteä, tuollaisella kompuroivalla perseilyllä se ei tule onnistumaan.


    • Anonyymi

      Pellen tehtävä on nimenomaan yleisön naurattaminen.

    • Anonyymi

      VENÄJÄ ON KOKONAISUUTENA NAURETTAVA MAA

      VENÄJÄN PITÄÄ KAMMETA KAIKESTA ULOS VALEINSA KERA

    • Anonyymi

      No normaali järkiset älyäisi jo lopettaa tuon valehtelun maailman median edessä.
      Venäjän johto on itse tehnyt omilla puheillaan ja teoillaan naurun ja pilkan kohteeksi koko Venäjän.

    • Anonyymi

      Mitä muuta hän olisi voinut sanoa?
      Voi hyvät hyssykät teitä.

    • Anonyymi

      Kyllä BRICK maiden johtajat tykkäsivät Lavrovin puheesta.

      • Anonyymi

        Kunhan vaan ei brick-systeemi brickkoutuisi kokonaan.


    • Anonyymi

      Siis Lavrovin mukaan venäjä aloitti sodan Ukrainassa venäjää vastaan!

      • Anonyymi

        Putin on nero.


    • Anonyymi

      Lavrovilla on vaihtoehdot vähissä, valehtelet mitä käsketään, kuolet hämärissä olosuhteissa tai virut keksitystä petoksesta loppuikäsi vankilassa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jasmin Voutilainen poistui kuvioista.

      No, salkkarit on muutenkin huono ohjelma ollut jo vuosia.
      Maailman menoa
      304
      30499
    2. Jasmin Voutilainen is dead!

      Näyttelijä kuoli 27-vuotiaana, muusikkoiässä. Osanotto suruun. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000009463002.html
      Maailman menoa
      100
      15843
    3. Jasmin Voutilainen on kuollut

      Ainon alkuperäinen näyttelijä Jasmin Voutilainen on kuollut.
      Salatut elämät
      74
      14608
    4. Jasmin Voutilainen kuoli vain 27-vuotiaana - Kirjoitti pahaenteisesti somessa: "Jos menet pois..."

      Jasmin Voutilainen lähti tästä maailmasta aivan liian nuorena, vain 27-vuotiaana. Näyttelijätär oli kertonut avoimesti saaneensa törkeää arvostelua u
      Maailman menoa
      61
      3584
    5. Martinalla on tänäänkin liikunnallinen päivä

      Ei makaa krapulassa vaan liikkuu monipuolisesti ja pysyy näin ollen hyvässä kunnossa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      733
      2312
    6. MILLOIN AIOT MYÖNTÄÄ ITSELLESI SEN IKÄVÄN,

      jota tunnet minua kohtaan? Tekeekö vaikeaa uskoa, että asia todellakin on niin? Vaikka muuta väität itsellesi ja muille, tiedät kuitenkin syvällä sydä
      Ikävä
      253
      2015
    7. Milloin meinasit kertoa kaivatullesi

      että hän on kaivattusi ja sinulla on lämpöisiä tunteita häntä kohtaan?
      Ikävä
      179
      1987
    8. No mitä ihmeen hyötyä Natosta nyt Suomelle sitten oikein on?

      Venäjän uhka ei kumminkaan nyt muuttunut miksikään, olemme nyt Naton eturintama ja Venäjän ensi-iskujen kohde. Ydinase iskuissa Suomi häviää maailmank
      NATO
      741
      1370
    9. Miksi paha saa elää, mutta hyvä kuolee

      https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000009463002.html "Näyttelijä Jasmin Voutilainen on kuollut 27-vuotiaana Salatut elämät -tähti on menehtynyt."
      Sinkut
      42
      1348
    10. Että näin.

      Koneurakointi Ollila Oy on jättänyt haastehakemuksen Oulaisten kaupunkia vastaan talvikunnossapidosta Oulun käräjäoikeuteen
      Oulainen
      30
      1227
    Aihe