UUSI KETJU:
Kommentointi poistettiin aiemmasta ketjusta, itseään tohtoriksi kutsuvan ap:n aloitteesta.
Tohtorioletettu kirjoitti mm., että köyhien eli huonosti käyttäytyvien ihmisten kanssa voi pitää hauskaa baari-illan jälkeen, muttei jatkaa yhteistä elämää ilottelukaverin luokattomuuden ja alhaisen sosioekonomisen aseman vuoksi.
Miksi tämä tohtori käy alemmin koulutettujen ihmisten illanviettopaikoissa? No, tarkoitus tuli hyvin selville tohtorin kirjoituksesta, mutta jäin miettimään onko tri:n käytös hyvää ja sielullisesti rikasta?
Korkeimman mahdollisen koulutuksen tuoman arvon omaavalla ja sitä myöten työllistyneellä maallista rikkautta varmastikin riittää ilonpitoon.
KÖYHIEN HUONO KÄYTÖS
15
52
Vastaukset
- Anonyymi
Köyhät ihmiset räkälöissään ovat niin huonosti käyttäytyviä ja todella tyhmiä, että heitä saakin korkeasti koulutetut ja työstään isoimpia veroja maksavat käyttää tarpeelliseksi katsomiinsa tehtäviin. Näin tavallaan tekevät työtään nämäkin yhteiskunnan verorahoilla siipeilevät tukien saajat, palvelevat ylempiään ja tavallaan maksavat veronsa hekin sillä katumuksen, häpeän ja käytetyksi tulleen tunteella, mikäli heillä tunteita yleensäkään on olemassa.
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17766195W
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
jo vain
- Anonyymi
Köyhille pitää saada ilmainen Eutan-asia.
- Anonyymi
Ja teille typeryksille kuula kalloon
- Anonyymi
Hyvä kun Suomessa tulee lailliseksi Eutan, perusteeksi täytyy riittää, että on köyhä eli siis järjetön, tyhmä, opiskelematon ja ala-arvoista työtä tekevä, usein myös useita heikkolahjaisia lapsia maailmaan saattanut juokale.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kun Suomessa tulee lailliseksi Eutan, perusteeksi täytyy riittää, että on köyhä eli siis järjetön, tyhmä, opiskelematon ja ala-arvoista työtä tekevä, usein myös useita heikkolahjaisia lapsia maailmaan saattanut juokale.
Perusteeksi riittää, että on yh-äiti.
- Anonyymi
Vanha ja erittäin paikkansa pitävä sanonta koskien juuri näitä "fiksuja" rikkaita on edelleen ilmeisen ajankohtainen ja kuului näin. Mitä "suurempi" herra sitä isompi sika! Anteeksi oikeat eläin siat, olette paljon näitä "rikkaita" herroja fiksumpia.
- Anonyymi
Pitäis varmaan alkaa syömään herroja jouluisin.
- Anonyymi
Voisiko sanontaa uudistaa lisäämällä sian paikalle Lintilä?
- Anonyymi
Eivät tohtorit mitään rikkaita ole, sallittakoon tuollainen huono käytös ja kanssaihmisiä solvaava käytös köyhälle ja etenkin järjenköyhälle tohtorille. Väitöskirjahan ei takaa älykkyyttä.
- Anonyymi
röh röh rööööhhhhh kuuluu herrojen kabinetista
- Anonyymi
Röh röh röyyhhh prööh prööhts kuuluu kaapista
eduskunnan
pukuhuoneessa
hik hik hik
kepuli pettää aina
köyhiltä on leikattava
herroille on viinat maksettava
sippiläisen tytölle häätkin kustannettava
röh röh röh röh rööööhhhh
- Anonyymi
Onko Lintiksellä sikainfluenssa?
- Anonyymi
köyhiä ei tarvita mihinkään yhteiskunnassa
ovat vain rahaa vieviä
ei tuovia
ja joutavat siten lopettaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1877242Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1253274Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161942"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?511866Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611847- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am811776Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 691383