KÖYHIEN HUONO KÄYTÖS

Anonyymi-ap

UUSI KETJU:

Kommentointi poistettiin aiemmasta ketjusta, itseään tohtoriksi kutsuvan ap:n aloitteesta.

Tohtorioletettu kirjoitti mm., että köyhien eli huonosti käyttäytyvien ihmisten kanssa voi pitää hauskaa baari-illan jälkeen, muttei jatkaa yhteistä elämää ilottelukaverin luokattomuuden ja alhaisen sosioekonomisen aseman vuoksi.
Miksi tämä tohtori käy alemmin koulutettujen ihmisten illanviettopaikoissa? No, tarkoitus tuli hyvin selville tohtorin kirjoituksesta, mutta jäin miettimään onko tri:n käytös hyvää ja sielullisesti rikasta?
Korkeimman mahdollisen koulutuksen tuoman arvon omaavalla ja sitä myöten työllistyneellä maallista rikkautta varmastikin riittää ilonpitoon.

15

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Köyhät ihmiset räkälöissään ovat niin huonosti käyttäytyviä ja todella tyhmiä, että heitä saakin korkeasti koulutetut ja työstään isoimpia veroja maksavat käyttää tarpeelliseksi katsomiinsa tehtäviin. Näin tavallaan tekevät työtään nämäkin yhteiskunnan verorahoilla siipeilevät tukien saajat, palvelevat ylempiään ja tavallaan maksavat veronsa hekin sillä katumuksen, häpeän ja käytetyksi tulleen tunteella, mikäli heillä tunteita yleensäkään on olemassa.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍑 ­­­N­­y­­m­­f­­o­­­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17766195W

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      jo vain

    • Anonyymi

      Köyhille pitää saada ilmainen Eutan-asia.

      • Anonyymi

        Ja teille typeryksille kuula kalloon


      • Anonyymi

        Hyvä kun Suomessa tulee lailliseksi Eutan, perusteeksi täytyy riittää, että on köyhä eli siis järjetön, tyhmä, opiskelematon ja ala-arvoista työtä tekevä, usein myös useita heikkolahjaisia lapsia maailmaan saattanut juokale.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvä kun Suomessa tulee lailliseksi Eutan, perusteeksi täytyy riittää, että on köyhä eli siis järjetön, tyhmä, opiskelematon ja ala-arvoista työtä tekevä, usein myös useita heikkolahjaisia lapsia maailmaan saattanut juokale.

        Perusteeksi riittää, että on yh-äiti.


    • Anonyymi

      Vanha ja erittäin paikkansa pitävä sanonta koskien juuri näitä "fiksuja" rikkaita on edelleen ilmeisen ajankohtainen ja kuului näin. Mitä "suurempi" herra sitä isompi sika! Anteeksi oikeat eläin siat, olette paljon näitä "rikkaita" herroja fiksumpia.

      • Anonyymi

        Pitäis varmaan alkaa syömään herroja jouluisin.


      • Anonyymi

        Voisiko sanontaa uudistaa lisäämällä sian paikalle Lintilä?


    • Anonyymi

      Eivät tohtorit mitään rikkaita ole, sallittakoon tuollainen huono käytös ja kanssaihmisiä solvaava käytös köyhälle ja etenkin järjenköyhälle tohtorille. Väitöskirjahan ei takaa älykkyyttä.

    • Anonyymi

      röh röh rööööhhhhh kuuluu herrojen kabinetista

      • Anonyymi

        Röh röh röyyhhh prööh prööhts kuuluu kaapista
        eduskunnan
        pukuhuoneessa
        hik hik hik
        kepuli pettää aina
        köyhiltä on leikattava
        herroille on viinat maksettava
        sippiläisen tytölle häätkin kustannettava
        röh röh röh röh rööööhhhh


    • Anonyymi

      Onko Lintiksellä sikainfluenssa?

    • Anonyymi

      köyhiä ei tarvita mihinkään yhteiskunnassa
      ovat vain rahaa vieviä
      ei tuovia
      ja joutavat siten lopettaa

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      463
      8320
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      116
      5721
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      117
      4722
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      234
      4649
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      38
      4533
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      59
      4052
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3900
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      79
      3782
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      45
      3725
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      154
      3655
    Aihe