Venäjä vs Kiina

Anonyymi-ap

Siinäpä mielenkiintoinen asetelma .
Kiinan ei tarvitse kuin lopettaa ostot venäjältä ja ja venäjää ei enään ole

😁

17

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Kiinan ei tarvitse kuin lopettaa ostot venäjältä ja ja venäjää ei enään ole".

      No minne se Venäjä häviäisi, 1000-vuotinen Venäjä?
      Venäjä ja Kiina päinvastoin lisäävät taloudellista ja sotiaallista yhteistyötä ja kaupankäyntiä.

      • Höpsis, ei ole olemassa mitään 1000-vuotista Venäjää. AInoastaan kouluja käymätön sivistymätön LENINGRADILAINEN voi kuvitella sellaista.

        Venäjä hajoaa sellaiseksi mitä se on ollutkin, viimeiset 1000 vuotta ja ylikin. Keskenään riiteleviksi paimentolaisheimoiksi ja barbaareiksi.


      • Anonyymi
        törkyturpa kirjoitti:

        Höpsis, ei ole olemassa mitään 1000-vuotista Venäjää. AInoastaan kouluja käymätön sivistymätön LENINGRADILAINEN voi kuvitella sellaista.

        Venäjä hajoaa sellaiseksi mitä se on ollutkin, viimeiset 1000 vuotta ja ylikin. Keskenään riiteleviksi paimentolaisheimoiksi ja barbaareiksi.

        Ei pidä odottaa liikoja jeesusputinistilta ja vatnikilta.


      • Anonyymi
        törkyturpa kirjoitti:

        Höpsis, ei ole olemassa mitään 1000-vuotista Venäjää. AInoastaan kouluja käymätön sivistymätön LENINGRADILAINEN voi kuvitella sellaista.

        Venäjä hajoaa sellaiseksi mitä se on ollutkin, viimeiset 1000 vuotta ja ylikin. Keskenään riiteleviksi paimentolaisheimoiksi ja barbaareiksi.

        Novgorodin ruhtinas Oleg valloitti Kiovan v. 882 ja 10. -11. vuosisadalla Kiovan Venäjästä tuli yksi Euroopan suurimmista ja vauraimmista valtioista.


      • Anonyymi

        "No minne se Venäjä häviäisi, 1000-vuotinen Venäjä?"

        Venäjä on jo osa Kiinaa täydellisesti Kiinan pihdeissä Putinilla ei ole enään mitään sanan valtaa jos Peking niin päättää Kiina antaa kokoa ajan ensiapua venäjälle että se pysyy vaivoin hengissä samaan aikaan Kiinaa pumppaa lähes ilmaista energiaa venäjältä vielä kun kerkiää .


      • Anonyymi

        Pitäs taas vaihtaa nimeä, kuten ennenkin, Vai tuhavuotinen Venäjä, On jopa nuorempi kuin suomenmaa nimenä Oli Moskovan suurruhtinaskunta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitäs taas vaihtaa nimeä, kuten ennenkin, Vai tuhavuotinen Venäjä, On jopa nuorempi kuin suomenmaa nimenä Oli Moskovan suurruhtinaskunta

        Venäjä ei ole vaihtanut nimeä.


    • Anonyymi

      Ei ole olemassakaan mitään venäläisyyttä tai venäläistä kansaa siten kuin Ukrainalaiset tai Suomalaiset venäläiset ovat geeniperimältään eri kansojen sekoitus joista tuli primitiivisiä sekarotuisia paimentolaisheimoja joissa on mongoliaa ja muiden alkuperäiskansojen sekoituksia Ukraina on Kiovan alkuperäiskansa ja Ukrainalaiset ovat Kievin perustaneet silloin ei venäläisistä ollut tietoakaan .

      • Anonyymi

        Usa:n sanotaan olevan kansojen sulatusuuni. Silti puhutaan Usan kansasta ja amerikkalaisuudesta. Ja mikä Euroopan kansa ei olisi geeniperimältään sekoittunut? Ukrainalaiset varsinkin ovat monien kansojen sekoitus.


      • No jos 52 ei auta ukraina ,Maailmasta ei ennä ukraina ,,Jos tänään usa lopeta auta ukraina .Huomenna zelinsky Zuzu- kysyä turvapaikka ehkä Amerikalla tai Englandistaa ,Sin'ä myös papukaija auta koko ajan ukraina ,Kysy miksi sun Benz ja sähkö ja ruoka on kalis


      • Anonyymi
        Kardox89 kirjoitti:

        No jos 52 ei auta ukraina ,Maailmasta ei ennä ukraina ,,Jos tänään usa lopeta auta ukraina .Huomenna zelinsky Zuzu- kysyä turvapaikka ehkä Amerikalla tai Englandistaa ,Sin'ä myös papukaija auta koko ajan ukraina ,Kysy miksi sun Benz ja sähkö ja ruoka on kalis

        kkhdn c jfslöal jfdnvdfn, cbkjbfmnhjbfdv dfjvksdfvnl knfkjfn nsdcjvkjnc,m


    • Anonyymi

      Kiinalla on nyt oiva paikka laittaa talouttaan kuntoon ja lypsää Venäjää ja sen kiinalainen tekee ja osaa.
      Putinille alkaa ankeat ajat.

      • Kiina on fiksu maa, Ukraina sota se on Usa ja venäjä sota .Miksi Kiina tai Intia maksavat


    • Kiina Vs Venäjä .Älä näkee unta ,Kiina Tiedä hyvin Venäjä jälkeen Eu ja Amerikka hyökätä kiina

    • Tai jos Kiina.Ja venäjä Intia.Pakistan.Iran.P.Korea Tarkoita USA ei enään ole ja jos ei USA Myös ei EU

    • Anonyymi

      West vs rest se tulee olemaan. Ja länsi tulee ottamaan turpiinsa. Ja hyvä niin, se kun on kaiken paskan aiheuttanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      130
      2245
    2. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      26
      1958
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      12
      1489
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      12
      1337
    5. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      70
      1231
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      93
      1048
    7. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      967
    8. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      88
      913
    9. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      17
      800
    10. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      115
      752
    Aihe