Venäjä vs Kiina

Anonyymi-ap

Siinäpä mielenkiintoinen asetelma .
Kiinan ei tarvitse kuin lopettaa ostot venäjältä ja ja venäjää ei enään ole

😁

17

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Kiinan ei tarvitse kuin lopettaa ostot venäjältä ja ja venäjää ei enään ole".

      No minne se Venäjä häviäisi, 1000-vuotinen Venäjä?
      Venäjä ja Kiina päinvastoin lisäävät taloudellista ja sotiaallista yhteistyötä ja kaupankäyntiä.

      • Höpsis, ei ole olemassa mitään 1000-vuotista Venäjää. AInoastaan kouluja käymätön sivistymätön LENINGRADILAINEN voi kuvitella sellaista.

        Venäjä hajoaa sellaiseksi mitä se on ollutkin, viimeiset 1000 vuotta ja ylikin. Keskenään riiteleviksi paimentolaisheimoiksi ja barbaareiksi.


      • Anonyymi
        törkyturpa kirjoitti:

        Höpsis, ei ole olemassa mitään 1000-vuotista Venäjää. AInoastaan kouluja käymätön sivistymätön LENINGRADILAINEN voi kuvitella sellaista.

        Venäjä hajoaa sellaiseksi mitä se on ollutkin, viimeiset 1000 vuotta ja ylikin. Keskenään riiteleviksi paimentolaisheimoiksi ja barbaareiksi.

        Ei pidä odottaa liikoja jeesusputinistilta ja vatnikilta.


      • Anonyymi
        törkyturpa kirjoitti:

        Höpsis, ei ole olemassa mitään 1000-vuotista Venäjää. AInoastaan kouluja käymätön sivistymätön LENINGRADILAINEN voi kuvitella sellaista.

        Venäjä hajoaa sellaiseksi mitä se on ollutkin, viimeiset 1000 vuotta ja ylikin. Keskenään riiteleviksi paimentolaisheimoiksi ja barbaareiksi.

        Novgorodin ruhtinas Oleg valloitti Kiovan v. 882 ja 10. -11. vuosisadalla Kiovan Venäjästä tuli yksi Euroopan suurimmista ja vauraimmista valtioista.


      • Anonyymi

        "No minne se Venäjä häviäisi, 1000-vuotinen Venäjä?"

        Venäjä on jo osa Kiinaa täydellisesti Kiinan pihdeissä Putinilla ei ole enään mitään sanan valtaa jos Peking niin päättää Kiina antaa kokoa ajan ensiapua venäjälle että se pysyy vaivoin hengissä samaan aikaan Kiinaa pumppaa lähes ilmaista energiaa venäjältä vielä kun kerkiää .


      • Anonyymi

        Pitäs taas vaihtaa nimeä, kuten ennenkin, Vai tuhavuotinen Venäjä, On jopa nuorempi kuin suomenmaa nimenä Oli Moskovan suurruhtinaskunta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitäs taas vaihtaa nimeä, kuten ennenkin, Vai tuhavuotinen Venäjä, On jopa nuorempi kuin suomenmaa nimenä Oli Moskovan suurruhtinaskunta

        Venäjä ei ole vaihtanut nimeä.


    • Anonyymi

      Ei ole olemassakaan mitään venäläisyyttä tai venäläistä kansaa siten kuin Ukrainalaiset tai Suomalaiset venäläiset ovat geeniperimältään eri kansojen sekoitus joista tuli primitiivisiä sekarotuisia paimentolaisheimoja joissa on mongoliaa ja muiden alkuperäiskansojen sekoituksia Ukraina on Kiovan alkuperäiskansa ja Ukrainalaiset ovat Kievin perustaneet silloin ei venäläisistä ollut tietoakaan .

      • Anonyymi

        Usa:n sanotaan olevan kansojen sulatusuuni. Silti puhutaan Usan kansasta ja amerikkalaisuudesta. Ja mikä Euroopan kansa ei olisi geeniperimältään sekoittunut? Ukrainalaiset varsinkin ovat monien kansojen sekoitus.


      • No jos 52 ei auta ukraina ,Maailmasta ei ennä ukraina ,,Jos tänään usa lopeta auta ukraina .Huomenna zelinsky Zuzu- kysyä turvapaikka ehkä Amerikalla tai Englandistaa ,Sin'ä myös papukaija auta koko ajan ukraina ,Kysy miksi sun Benz ja sähkö ja ruoka on kalis


      • Anonyymi
        Kardox89 kirjoitti:

        No jos 52 ei auta ukraina ,Maailmasta ei ennä ukraina ,,Jos tänään usa lopeta auta ukraina .Huomenna zelinsky Zuzu- kysyä turvapaikka ehkä Amerikalla tai Englandistaa ,Sin'ä myös papukaija auta koko ajan ukraina ,Kysy miksi sun Benz ja sähkö ja ruoka on kalis

        kkhdn c jfslöal jfdnvdfn, cbkjbfmnhjbfdv dfjvksdfvnl knfkjfn nsdcjvkjnc,m


    • Anonyymi

      Kiinalla on nyt oiva paikka laittaa talouttaan kuntoon ja lypsää Venäjää ja sen kiinalainen tekee ja osaa.
      Putinille alkaa ankeat ajat.

      • Kiina on fiksu maa, Ukraina sota se on Usa ja venäjä sota .Miksi Kiina tai Intia maksavat


    • Kiina Vs Venäjä .Älä näkee unta ,Kiina Tiedä hyvin Venäjä jälkeen Eu ja Amerikka hyökätä kiina

    • Tai jos Kiina.Ja venäjä Intia.Pakistan.Iran.P.Korea Tarkoita USA ei enään ole ja jos ei USA Myös ei EU

    • Anonyymi

      West vs rest se tulee olemaan. Ja länsi tulee ottamaan turpiinsa. Ja hyvä niin, se kun on kaiken paskan aiheuttanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3371
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2066
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1865
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1861
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1778
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1572
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1420
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1367
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe