Tosi vaikea päättää ketä äänestää

Kokoomuksen ehdokkaita en ainakaan äänestä, kun sössivät kaiken. Vihervasurit vievät Suomen konkurssiin velanotolla ja ilmastokiimalla. Persuista löytyy myös pyrkyrikyynärpäätaktikkoa sekä venäjämielistä ainesta. Eipä jää paljoa vaihtoehtoa, ketä äänestää. Harkimokin on pelkkä pyrkyri. Pitääkö äänestää keskustaa?
2478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

päättäpä ihan ite .

Äänestä

Kepua nyt ei kannata äänestää missään nimessä. Eduskunnan ulkopuolelta löytyy hyviä vaihtoehtoja nykymenolle.

Äänestä
  • *
    *
    **************** Olen Suomalainen Olen PerusSuomalainen ! *****************
    *
    *
    *********************** Kyllä Perus On Paras ! **********************************
    *
    *
    *

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    *
    *
    **************** Olen Suomalainen Olen PerusSuomalainen ! *****************
    *
    *
    *********************** Kyllä Perus On Paras ! **********************************
    *
    *
    *

    PS on porvaripuolue ja talouspolitiikaltaan kokoomuksen sisarpuolue.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    PS on porvaripuolue ja talouspolitiikaltaan kokoomuksen sisarpuolue.

    Ei ainakaan Ranta-ruottalaisia

    RKP = Rasistinen Kieli Puolue

    Äänestä

Äänestä salaliittoteoreetikkoja.

Äänestä

Suomalaisena minulla on helppo äänestää, kun on vain yksi suomalainen puolue.

Äänestä

Suomalaisena minulla on helppo päättä että äänestän vihervasemmistoa vastaan ja nimenomaan Persuja jotta kommunisti-SDP jäisi kolmanneksi.

Äänestä
  • Persuporvarien mielestä kaikki heidän kanssaan eri mieltä olevat ovat kommunisteja.

    Äänestä

Äänestä Vapauden liittoa. Se on puolue, joka on aidosti suomalaisten ja vapauden asialla.

Äänestä
  • Sieltä sitä venäjämielistä ainesta vasta löytyykin.

    Äänestä

En äänestä epärehellistä ja Suomen omasta kansasta ja mielipiteistämme piittaamatonta eduskuntaa / hallitusta.

Kyseessä ei ole "nato-vaalit", naurettavaa väittää, kun rikollinen valtiojohtomme on jo vienyt meidät NATO:oon, sotaan, itseasiassa 3. maailmansotaan.

Itseasiassa jenkit sanoivat jo yli vuosi sitten: "Suomi tulee sytyttämään 3. maailmansodan", eli päättäjiemme tuella loivat Suomesta syntipukin.

Minä en kuulu NATO:on, mutta tulevissa pommmituksissa kuolen luultavimmin sen puolesta, ensimmäisten joukossa.

Valtiojohtomme koostuu omiensa murhaajista, oman maansa tuhoajista. En osallistu heidän valtiorikoksiinsa äänestämällä heitä. Suomihan ei enää ole Suomi. Valtiojohtomme on ojentanut maamme ventovieraille.

Äänestä

Ikuinen totuus!!!
Vaali ehdokkaat voivat luvata vaikka kuun taivaalta mutta kun hallitukseen mennään/päästään joutuu tekemään kompromisseja muiden puolueiden kanssa.

Äänestä

Mitä järkeä kaltaisesi on edes vaivautua äänestämään?

Äänestä
  • Mitä järkeä on edes vaivautua äänestämään?

    Äänestä

VAALI TENTISSÄ PITÄÄ KYSYMÄN MIKSI ASIAT EI OLE MUUTTUNUT PAREMMAKSI!
MINKÄ VAALI LUPAUKSEN OLET TÄYTTÄNYT.

KYSYKÄÄ OIKEITA KYSYMYKSIÄ EI MITÄÄN UNELMIA JA HAAVEITA
VALHEITA.

ne on jo kaikkien tiedossa.

Äänestä

Ihme aloitus.Pitääkö jonkun päättää puolestasi
käytkö paskalla vai et.

Äänestä

Äänestä Sinimustìa. Ovat isänmaan asialla.

Äänestä

Äänestä keskustaa. Se on kuin itseään äänestäisi.

Äänestä

Hyvävelisysteemi on siitä hyvä, että äänestit ketä hyvänsä, vanha meno jatkuu. Nimet korkeintaan vaihtuvat. Suomen asiat päätetään ylikansallisissa pörssiyhtiöissä.

Äänestä

äänestä lapsen puolesta minkälaisessa maassa haluat hänen elävän.
nyt äänioikeutetut ei ehditä nähdä MITÄÄN MUUTOSTA.
mutta lapset ne joutuu maksamaan sen kaiken mitä nyt tuhlataan.

nyt on tultava laaja-alaiset siivoukset .

Äänestä

Liike Nyt on jes!
Hjallis on purjehtinut
Atlantilla ja kenties
Maailman ympäri ja
Tullut takaisin. Ei mikään
Turha jätkä. Ja kaunis Piia
Vielä ehdokkaana.

Äänestä

Tosihelppo päättää, ketä äänestää.

Ensin selvitin, keitä tiukimmin vastustan.
Sitten katson mikä puoluekin jyrkästi vastustaa samoja.
Tulos on PS

Äänestä

Tuonkin pitäisi olla mahdollista että valtuuttaa toisen henkilön äänestämään puolestaan. Olisi sillai kätevää "myydä" oma äänensä jos haluaa.
Jos siis ei itsellä ole selvää kuvaa ketä pitäisi äänestää.

Ei kukaan myisi kumminkaan omaa ääntään henkilölle joka valtaan päästyään ottaa "myyntihinnan" välittömästi korkojen kera takaisin. Turha olisi siis pelätä tuota että raha ratkaisisi äänestämisen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kokoomuksen ehdokkaita en ainakaan äänestä, kun sössivät kaiken. Vihervasurit vievät Suomen konkurssiin velanotolla ja ilmastokiimalla. Persuista löytyy myös pyrkyrikyynärpäätaktikkoa sekä venäjämielistä ainesta. Eipä jää paljoa vaihtoehtoa, ketä äänestää. Harkimokin on pelkkä pyrkyri. Pitääkö äänestää keskustaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu