Hallitukselle kysymys

Miten tähän leikkaus listaan sopii se, että Suomi ottaa maahansa 50.000 Ukrainan pakolaista?
Mielestäni ei mitenkään, ellette ihan laskutaidotottomia ole.
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä siihen löytyy rahaa kun köyhiltä kupataan.

Äänestä

eusahan piti olla rahasto maahan muuttoa ja luonnon mullistuksia varten, juuri jäsen maita varten,jottei kansallinen vuosi burjetti vaarantuisi,

Äänestä

No, taatusti 300 000 venäläisen miehen vastaanotto tulisi paljon kalliimmaksi. Ukrainalaisilla taitaa olla ainakin vahva arvio kustannuksista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten tähän leikkaus listaan sopii se, että Suomi ottaa maahansa 50.000 Ukrainan pakolaista?
Mielestäni ei mitenkään, ellette ihan laskutaidotottomia ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu