Olkiluoto 3:n käyttöönoton kanssa on hämmästyttävästi samoja piirteitä, kuin Suomen Nato-ratifioinnissa Turkin ja Unkarin taholta. Aina kun luvattu käyttöönottopäivä lähestyy, siirretään sitä vähintään kuukaudella eteenpäin ja tänä päivänä epäillään jo, että toteutuuko koko hanke koskaan.
Erdogan ja Orbanhan ovat Putinin sylikoiria, joten se siitä, mutta mitä kautta Putin pystyy heittämään kapulaa myös Olkiluoto 3:een?
Erdogan ja Orbanhan ovat Putinin sylikoiria, joten se siitä, mutta mitä kautta Putin pystyy heittämään kapulaa myös Olkiluoto 3:een?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siellä on joku pikkulikka vastaavana ja jätkät on huomannut että täällähän voi rahastaa loputtomiin. Ei pumppu ja hanat ole ongelmia tiedän pitkällä kokemuksella.
Kuka vastaa kysyi jo timo harjakainen aikanaan.
Rahaa valuu viemäriin.
Olkiluoto ja Orban siinä kaksi joiden lupauksiin ei kannata niin päivän päälle luottaa ja sattaa olla että vuosikin ehtii vaihtua.