Astianpesukone on, on myös keittiössä valmiit paikat, mihin kone pitäisi kytkeä.
Asentajan pitää olla ammattilainen, jolta saa kuitin työstä.
Mahtaisikohan Alavuden alueelta kukaan pystyä neuvomaan henkilöä, joka tulisi yksityisasuntoon tekemään sellaisen työn.
Nimi ja puhelinnumero riittäisi, mutta saisi olla sellainen henkilö, joka tulee ja tekee sovitulla tavalla työn - maksua vastaan tietenkin.
Samaan urakkaan vois myösi pyykinpesukoneen kytkennän tehdä tarpeellisten hilppeiden kanssa.
Tiskikoneen asentajaa ? ? ?
22
722
Vastaukset
- Anonyymi
Aika tyhmää kysellä täällä jotain asiallista asiaa. Täällähän ei ole muita kuin Tolloja ja täys-tolloja. Heistä ei mitään järkevää asiaa irtoa.
- Anonyymi
Kysy sieltä mistä laitteet ostit.
- Anonyymi
Aulis ja paavo laittaa.
- Anonyymi
No just
- Anonyymi
Arviidi pöllisi sen ja myisi pois ja joisi rahat, mun kanssa.
- Anonyymi
Paavo niitä asenteli joskus. Tämä on totta. Ei enään.
- Anonyymi
Kaikki putkiliikkeet hoitavat homman. Googleta niin löydät kyllä tiedot helposti.
- Anonyymi
Otappa yhteyttä putkiliikkeeseen. Menee vastaajaan aamulla, päivällä ja illalla. Vastasoittoa ei kuulu. Ne yrittäjät, jotka vastaavat, ovat niin tiukalla aikataululla, että vapaa aika löytyisi viikkojen kuluttua. Kone on ostettu edellisessä asuinpaikassa, melko kaukana, joten sieltäkään ei oikein tunnu järkevältä hankkia asentajaa.
Nimellä Aulis tai Paavo ei osu yhteenkään asentajaan.
Jos te ette tiedä paikkakunnaltanne ainuttakaan oikeaa asentajaa, niin ette te kyllä ikinä tule tietämään paikkaukunnalla sattuneen verityön tekijääkään, joten aivan turha siitä on jankuttaa täällä. - Anonyymi
Pistin Fonectaan : Putkiliike Alavus. Yksi putkiliike löytyi, sekin Lapualta.
Kyllä netti on hieno keksintö - kaikki löytyy Netistä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pistin Fonectaan : Putkiliike Alavus. Yksi putkiliike löytyi, sekin Lapualta.
Kyllä netti on hieno keksintö - kaikki löytyy Netistä.Kukaan ei tee nuita asennuksia mielellään.
- Anonyymi
Lvi mänty ja lvi Kujala. Homma ei ole iso. Kyllä sen joku nopeasti tekee.
- Anonyymi
Asentaja löytyi, on asiallinen ja ammattitaitoinen. Täältä palstalta ei valitettavasti apuja siihen tarpeeseen löytynyt, mutta kiitos osallistujille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asentaja löytyi, on asiallinen ja ammattitaitoinen. Täältä palstalta ei valitettavasti apuja siihen tarpeeseen löytynyt, mutta kiitos osallistujille.
Hienoa, että löytyi!
- Anonyymi
upp
- Anonyymi
Tällä palstalla ei tule asiallisia vastauksia.
- Anonyymi
Oletko googlettanut Alavuden LVI paikat?
- Anonyymi
googleta hilkan murhaaja
- Anonyymi
Paavo Maijala???
- Anonyymi
Janne Kujala.
- Anonyymi
upp
- Anonyymi
Älävys näytti taas neroutenssa!
- Anonyymi
Hilkka osaisi neuvoa tekijän, mutta hän ei ole enää elossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743487Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1321880Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001629- 791470
- 781451
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531166Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois681029- 631021
- 221007