Se on merkillistä, miten pari sekopäistä, joskin täysipäiväistä häirikköä saavat tuhottua kaiken älyllisen sisällön palstalta. Eikä ylläpito reagoi, satoja ilmiantoja, ja siltikin meno vaan jatkuu.
Eipä näy juurikaan järjellisiä kommnentteja, mutta eipä näy aloituksiakaan johon sellaisia olisi aiheellista laittaa. Mutta tehokaasti on keskustelu tapettu hölmöilemällä, välinpitämättömän ylläpidon myötävaikutuksella.
Eipä näy juurikaan järjellisiä kommnentteja, mutta eipä näy aloituksiakaan johon sellaisia olisi aiheellista laittaa. Mutta tehokaasti on keskustelu tapettu hölmöilemällä, välinpitämättömän ylläpidon myötävaikutuksella.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Taitavat olla palstahäiriköt antipersu ja persuoletettu yhtä tyytyväisiä aikaansaannoksestaan. Kovasti ovat ainakain hommia painaneet ja onnistumisen riemu on varmastikin suurta. Sitä on vaikeata ymmärtää, miksi tuollaista häiriköintiä ja itsensä "tyhmentämistä" kehtaa suorittaa päivästä toiseen.
Jos häiriköi niin pitää kertoa sdp ministeristä oikein, kaljaa lisää työaikana.
https://yle.fi/a/3-12583574
Löytyy kaikenlaista sisältöä. On valheita Perussuomnalaisista, löytyy tarinoita muista puolueista jotka eivät liity palstalle mitenkään, noiden toistoja ja kopioita. Löytyy kommentoija jonka mielestä "keskustelijat" päättävät mitä kaikkea tänne syötetään. Kun keskustelua ei aiheista synny, hoitavat aloittajat sen ketjun täyttämisen itselleen kommentoimalla ja tietystikin persuoletetettu kopioillaan.
Keskustelua ei palstalla ole ollut vuosiin, siksi ehdottomasti luotsit takaisin. Oli palsta ainakin paremmassa hapessa luotsin aikana kuin ilman luotsia.
Ehdottomasti luotsit takaisin.
Totuus veroparatiiseista, sdp hallitus antoi lisää rahaa ja meille lisää velkaa 7 miljardia.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tervetuloa-veroparatiisiin-eurooppaan-nain-veroja-voi-valtella-eri-maissa/5861154
Montako kertaa ajattelit monottaa itseäsi suoraan tauluun? PersKeKo-hallitus ja hallintarekisterilaki.
Palstahäirikkö antipersulla tuli kiire nostella lapsellisia aloituksiaan ylöspäin, tajuttoman typerillä kommenteilla. Nehän ovat niitä "persu, persu ja persu" kuitenkin . . .
Sadoilla häirikkönikeilläsi palstalla olet keskusteluja sotkenut tuhansilla kopioillasi. Sitten olet loukkaantunut kun nuo asiattomuudet poistuvat. Tuskin hyökkäilysi ja syytöksesi ilman perusteluja ja todisteita, ainakaan asemaasi parantavat. Hyvä niin. Häiriköt pitäisi saada pois palstalta.
Siksi jokainen joka nikkejäsi ja toistojasi havaitsee, pitää ehdottomasti tehdä ilmoitus ylläpidolle asiattomasta kommentista ja nikistäsi. Mikä se sillä kertaa sitten sattuukaan olemaan.
Tuo kommentti on välistä poistuneeseen kopiopersun tarinaan.
Alamäki vain jyrkkenee taas, viikonloppu kun on.
🤭😅😂🤣
Viikonloppu, korkki auki ja vaalitkin vielä lähestyy.
Jossain sanottiin: Saat mitä tilaat.
Miksi meitä moititaan? En ymmärrä! Ylläpito hätiin!
Miten niin alamäki? Sehän tarkoittaisi, että tämä palsta olisi joskus muinoin ollut laadukas tai ainakin laadukkaampi kuin nyt, mutta muistaako muka joku sellaista aikaa?
Hymyilyttää...☺
Muistaa, ehdottomasti! Eihän tämä koskaan ole ollut mikään huippupalsta, mutta luotsin aikaan täällä ei häiriköity.
Minusta tämäm palstan suurin ongelma on se, että kopiolinkkipersu hyökkää jokaista aloitusta vastaan pää punaisena. Ilman häntä täällä olisi ihan asiallista keskustelua koko ajan.
No ei ihan, se auttaisi vähän, oikeastaan aika paljonkin mutta . . . . valheellisimman antipersun sekoilut palstalla, mm. se järjetön venäjämielisyysfarssi ja siihen hänen liitoksissa olevat hullut kommenttinsa, ovat vähintäänkin linkkeineen yhtä häiritseviä.
Varmasti ne aloitukset olisi helppo kumota faktoilla, jos eivät olisi totta.
Olipa niin, mutta kun aloittaja on antipersu, hänellehän ei faktat ole kuin haittatekijä, eikä muuta mitään. Samaa valheellista toistoa. Hommahan olisikin kunnossa, jos tosiaan valheellisen aloituksen tekijä, ymmärtäisi jättää asiaan silleen, kun se on hänelle selitetty.
Persujen venäjämielisyyttä ei ole kumottu kertaakaan faktoilla, vaan ainoastaan on hyökätty asian puheeksiottajaa vastaan ja alettu siirtämään maalitolppia.
Väitteesi ei pidä paikkaansa. Todisteita on esitetty vaikka kuinka paljon mutta et ole vain hyväksynyt niitä koska persuvihasi sokaisee sinut näkemästä totuutta.
Älyllisyys ja persut ovat yhdessä kuin vasara jonka toisella päällä lyöt naulan vinoon ja toisen puolen terällä poistat vääntyneen naulan.
Huvittavan ristiriitaista tuo persujen touhu.
Ensin persu sanoo: "Sanattomaksi vetää..." ja alkaa heti sen jälkeen hel..tinmoisen pulinan.
Samaa kalbaarifilosofi tasoa on koko persujen eduskuntaryhmä täynnä.
Et varmastikaan edes tajua, kuinka naurettava on taas tuo kommenttisi, ihan vaan palstalla kommentointisi huomioiden.
🤭 😅 😂 🤣
Huvittava on sinunkin kommenttisi. Kunhan muistat:
Huvittavan ristiriitaista tuo persujen touhu.
Ensin persu sanoo: "Sanattomaksi vetää..." ja alkaa heti sen jälkeen hel..tinmoisen pulinan.
Samaa kalbaarifilosofi tasoa on koko persujen eduskuntaryhmä täynnä.
Hymiöpelle on todellinen mielensäpahoittaja. Palstan aihepiirinä on perussuomalainen politiikka ja siihen kuuluvat olennaisesti puoltavien näkemysten lisäksi myös kritiikki. Ja sitä kritiikkiä persut ovat todella huonoja kestämään ja itse olet varsinainen kouluesimerkkitapaus siitä.
Miksi persuilla on tapana siirtyä samanlaisen toiminnan kulttuuriin koskien kritiikin torjumista kuin mitä NSDAP puolue harrasti omalla valtakaudellaan Saksassa? Jos annettu kritiikki on totuudenmukaista, niin jos sitä ei kyetä asiallisella tavalla kumoamaan, niin miksi pitää sen sijaan alkaa maalittamaan muita kommentoijia tai kuten sinä vähättelemään muiden lausuntoja? Kuvitteletko, että se jotenkin lisäisi omaa uskottavuuttasi?
Samaa tuohua harrastaa putinistit meillä ja naapurissa.