Kokoomus-SYÖVÄN Verkkouutiset ja trollit lietsovat sotaa.

Anonyymi-ap

Kokoomuksen Verkkouutiset suoltavat sotaa lietsovia juttuja solkenaan ja Kokoomuksen palkkatrollit postaavat niitä urakalla tänne, sekä muille keskustelufoorumeille.

Kyseessä on suurella rahalla järjestetty sodanlietsonta. Verkkouutiset ja sen juttuja levittelevät trollit ovat USA:n tavoitteita palvelemaan organisoidun kaikkialla länsimaissa toimivan koneiston palkollisia. Suomessa koneiston "kenraalina" toimi Kokoomus, joka saa ohjeet Suomen lakien yläpuolella toimivalta Naton sodanlietsonta- ja järjestelykeskukselta Helsingistä. Tunnetaan myös nimellä Hybridikeskus.

14

626

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EK-Yle mainostelee AutokratiaUsan "arvoja", kysykää ihmiset mitä ne ovat: lapsivankiloita, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamista, eläkeläisväestöä oikeusturvattomaksi pahoinpitelemällä, kansan kahtiajakoa, eriarvoistamista, Suomi on tehty banaanivaltioksi, kun muissa Pohjoismaissa edes yritetään välittää demokraattisista, oikeusvaltion arvoista, kansalaisten oikeusturvasta aidosti.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17776545/amerikanryssat-tehneet-suomesta-banaanivaltion-jossa-ei-ole-edes-sananvapauksia

    • Anonyymi

      Täällä palstalla oli pitkä keskusteluketju, tuosta AutokratiaUsan, sotaa valmistelevasta hybridikeskuksesta, mutta sekin poistettiin, kun tuli liikaa tietoa kansalaisilta, tietoa jossa vaadittiin aitoa demokratiaa, oikeusvaltiota ja kansalaisoikeuksia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi#comment-118746605

      Sananvapauksien estämisestä, kirjoituksien poistamisesta, on tullut enemmän sääntö, kuin poikkeus. Tehkää ihmiset valituksia oikeusministeriöön, vaikka oikeusgangsteri rikkoo lakeja, on sen velvollisuus edes lukea valitukset ja kansainvälinen korkein oikeus, ottaa mielellään vastaan, Suomen kansalaisten tiedottamista, oikeusvaltion ja demokratian alasajosta Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17769837/oikeuskansleri-korruptiopoysti-ei-reagoi-eun-varoituksiin-elakelaiskoyhyydesta#comment-119543823

    • Anonyymi

      KorruptioNiinistö AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneine pörssirikollis-sisäpiireineen, kuuluu rikostutkintoihin, eikä estämään kansalaisten sananvapauksia ja murentamaan oikeuksia Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan#comment-118746501

      Haagin Tuomioistuin on sitä varten, kun ei ole enää aitoa demokratiaa, ei aitoa oikeusvaltiota, ei aitoa oikeusturvaa, ei sananvapauksia, ei mitään tavallisilla kansalaisilla Suomessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Yle tuntuu olevan läntisen hybridivaikuttamisen etäpesäke.

    • Anonyymi

      Kokoomus voisi pitää huolta bildenberg salkussa kantamistaan cypertorture laitteista. Jyrki Katainenhan allekirjoitti nämä laitteet Suomeen 2006 v. Nyt niitä luvattomasti käyttää Tikkurilan sheriffi Suomen kansalaisia kohtaan. Nils Melzer EU-COALITION AGAINST CYPERTORTURE tiimeineen tutkii juuri tälläistä maailman suurinta rikosta...

    • Anonyymi

      Joo tämä sama tyyppi on eduskunnan yksi puhumista päistä. Ja samaan aikaan tehtailee pienten lasten raiskaamisvideoita vainoamilleen ja heijastelee niitä omalla isolla dronellaan ikkunoista sisään.
      Ja tämä tarina on tosi.

    • Anonyymi

      Onneksi Suomessa on edes yksi täysjärkisten puolue eli Kokoomus.

      • Anonyymi

        Muut puolueet seuraavat
        Nyt Kokoomusta ja kannattavat
        NATOA niin kuin Kokoomus
        On kannattanut jo vuosia.


      • Anonyymi

        Kokoomus varasti valtiolta satojen miljardien tulot, kun se varasti maaperän rikkaudet maailman veronkiertosijoittajille ja esti mm. valtion oman kullantuotannon Euroopan kultarikkaimmalla maaperällä, valehtelemalla valheiden perään.

        Kokoomus-SYÖPÄ on myös kiduttanut hengiltä tuhansia vanhuksia yksityisissä "hoiva"laitoksissaan, estämällä vanhuksilta lääkärinpalvelut ja toimivat lääkkeet, myös kipulääkkeet. Koska Bisneksen pitää tuottaa.

        Se joka pitää Suomen ylivoimaisesti rikollisimman ja tuhoisimman järjestön, Kokoomuksen toimia täysijärkisinä, on sadisti psykopaatti rikollinen.


    • Anonyymi

      Kokoomus järjesti medioillaan valtaisan Marinin mustamaalaamisen ja ajojahdin, suoraan valehtelemalla, että Marin oli luvannut Hornetteja Ukrainalle.

      Marin oli sanonut, että hänen mielestään Suomessa voitaisiin asiasta keskustella, olsiko hornetteja mahdollista luovuttaa Ukrainalle. Tämä on kaikkea muuta kuin niiden lupaaminen.

      Kokoomus kuvittelee kansaa niin vähä-älyiseksi, ettei se kykene näkemään kuinka likaisia keinoja Kokoomus käyttää muiden puolueiden edustajien mustamaalaamisessa ennen vaaleja.

      Paskakokkareille tiedoksi, että nekin jotka Marinia jopa inhoavat, kuten minä, tajuavat, kuinka mätää peliä Kokoomus pelaa hänen mustamaalaamisessaan.

      https://www.verkkouutiset.fi/a/paaministerin-yksintoiminta-hornet-lausunnoissa-osoittaa-huonoa-harkintaa/#b2f24a82

      • Anonyymi

        On se kumma kun tämänkin kommentin julkaisua ja koko keksustelua piti pitää piilossa 20 minuuttia, ettei se koskaan näkyisi etusivulla ylhäällä. Kokoomus-SYÖPÄ näkyy pitävän tätäkin palstaa hallussaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      40
      5725
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      233
      4841
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      73
      4730
    4. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      47
      4620
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      26
      4412
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      160
      3835
    7. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      105
      3269
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      23
      3085
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      3082
    10. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      2241
    Aihe