Murhaaja-Diktaattori putinin ylimielinen ilme on kohta osa irvokasta muistoa historiasta. Ja hyvä niin.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/51abb881-987f-4712-9963-f33747cd9beb
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/51abb881-987f-4712-9963-f33747cd9beb
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vai mitä mieltä kyseisen herran perseennuolijat on?
Toivottavasti tapahtuu siisstisti ja asiallisesti kuten sairaan henkilön poisto kuuluukin tehdä. Ketään ei tapettaisi eikä mitään kaaosta tulisi. Ukrainasta vaan heti pois ja jälleenrakennus käyntiin. Ja pysyisivät omalla tontillaan.
Tapahtuu samaan tapaan kuin Hitlerilläkin eli oman käden kautta. Kuka sitten polttaa Vladimirin ja tyttöystävän ruumiit bensiinillä Kremlin pihalla?
Mihin Puten jätteet haudataan vai heitetäänkö Moskovan eläintarhan leijonille?
Pietarin viemäreihin katulasten ruuaksi.
sanostot
jotka auki luodaan ns. amattikoulutus
Painu.
litomaan
hevetti, joka näkyy olevan hyvin esillä äidinkielen luonti
Näitä Putineita tuo emäsyöpäkasvain synnyttää viljalti. Ei siinä yhden etäpesäkkeen kuoleminen paljoa auta, kun koko ruumis on läpisaastunut.
Luonto hoitaa pullistelijat kuriin.
Näin se vain on, ylpeys käy lankeemuksen edellä. Vanha totuu pätee myös puteliin.