Oletteko hakeneet rahannne pois pankista?

Vaikka eipä sieltä saa niitä kuin tipoittain. Se on yks kaks kun sanotaan, että nostoja ei enää tehdä, pankki konkassa. Sitten se on jo myöhäistä.
Asiantuntijan varoitukset eivät ole turhia.
Tähän voi johtaa myös siihen että tilien käyttöä aletaan rajoittaan.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009453260.html
16109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Automaatista ne haetaan, eikä marmoritiskiltä...................

Äänestä
  • Automaatista ei paljon nosteta.

    Äänestä

Niin, saako
Konkurssipesästä nostaa?
Onko se kavallus?
Kuuluuko tilini
Konkurssipesään?

Äänestä

Rikkailla on rahat turvasatamissa😂🤣

Äänestä
  • Trafiguran äijä nauraa ja tarjoaa lonkkua.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Trafiguran äijä nauraa ja tarjoaa lonkkua.

    Nyt nautitaan iloa,valoa ja Olvia kippis😂🤣

    Äänestä

Oli se raha ja varallisuus, kellä sitä on pankeissa ja osakkeissa, niin se on
nollia ja ykkösiä: 0001001 10001000
ja vessa-paperiksi kelpaamattomassa muodossa eli paperi-raha.

Nyt, jos on enemmänkin rahaa, niin se on järkeää sijoittaa siihen että myös RUOKA ja muut perustarvikkeet ovat KIRJAIMELLISESTI KORTILLA!

eli kansalle jaetaan osto kortteja kunten sodan jälkeen oli.

nyt siis, en sano mitä teidän tulee tehdä, mutta itse olen hankkinut, sillä vähällä mitä on käytettävissä että voi ja kykenen elämää,KIRJAIMELLISESTI metsässä ainakin "pahimman" kolme viikkoa ja sitten jos on kesä niin vielä pidempää.
Tosin talvellakin voi siellä tulilla olla mutta se ravinnon hankiminen on kovin työlästä.

Joten sijoitakaa järkevästi sillä VARMASTI tulee se että koko yhteiskunnnan rakenteet, tulevt hajoamaan ja menemään rikki.

ei rahaa, ei sähköä, ei ravintoa!
Tähän sijoita.

Ja tee suunnitelma miten toimin kun se tapahtuu.

Äänestä

"pahimman" kolme viikkoa"

Mikä on pahin kolme viikkoa?
se kun ruokaa eli ravintoa kaupuista ei saa!
nyt sen seuraus on että, isot vihaiset miehet, tulevat nälkäiseksi ja sitten hakevat ravintoa mistä saavat.

Se että kolmessa viikoossa ja avrsinkin sen jälkeen kaikki mitä voi väkisin ottaa kauppoista on otettu!
SE jälkeen tulee aika noin 90 päivää kolmekuukautta jolloin ihmiset kirjaimellisesti kuolee nälkään.

jos uskot virkamiehiä, hyvä, olet turvassa, mutta jos virkamiehet eivät kerro mitä on tulossa et ole valmis kun se tulee.

100 päivää ja suurin osa kansaa on poissa muona vahvuudesta, ja se aika on taistelua hengestä.

Joten älä ole silloin taistelu tantereella vaan metsässä.

Äänestä

Suomessa saa satatuhatta vaikka pankki kaatuisikin. Sitä aikaa en tiedä milloin ne rahat saa.

Äänestä
  • "Sitä aikaa en tiedä milloin ne rahat saa."
    Loistavaa, :)

    Äänestä

Pankit ovat kusetusta. Pidän kaikki rahani käteisenä ja lopuilla olen ostanut kultaa.

Äänestä
  • Niin varmaan!

    Äänestä

  • Samoin , miksi pitäisin pankissa kun ei korkoakaan saa käyttötililtä , teen käteisellä edullisia ja tuottoisia kauppoja , käteinen on kunkku .

    Äänestä

Sinun rahat ovat olleet jo pitkään pankin rahoja eivätkä sinun. Tarkoitusella järjestetyn 911 iskun jälkeen jokainen kansalainen on "potentiaalinen terroristi".
Tämä pankkien ahneus on järjetöntä.

Äänestä
  • Näin on.

    Äänestä

4 ilmaista nostoa per kk Max. 400€ per nosto.
Sen jälkeen nostot maksaa 1€ per nosto. Ainakin siis Nordea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaikka eipä sieltä saa niitä kuin tipoittain. Se on yks kaks kun sanotaan, että nostoja ei enää tehdä, pankki konkassa. Sitten se on jo myöhäistä.
Asiantuntijan varoitukset eivät ole turhia.
Tähän voi johtaa myös siihen että tilien käyttöä aletaan rajoittaan.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009453260.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu