Äänesti pakkoremontteja suomalaisille.
Kokoomuksen Sirpa Pietikäinen
Anonyymi-ap
28531
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Näyttäkin ihan akuankka-hahmolta
Se "KaljaSaavi " puhelee ihan Pehmosia ! Ei oo enää TässäMaailmassa ! ?
Ja?
Kuka tätä akkaa sinne äänestää ?sillä ei ole mitään muuta agendaa kuin yrittää mielistellä EU:n roistoja että saisi pitää paikkansa koska mitään saumaa kotimaassa, mikä se sitten lieneekään, hänellä ei enää ole.
Vihreät äänestää ja vassut.
Sirpa on Ellun kana.
Lisäksi ollut Halosen tukihenkilö.
Tuo oli paha. #PAHA!# Syyllistynyt haloslaisuuteen!
Ei paljon asioista ymmärrä. Olessaan ympäristöministerinä toimittajan kanssa pähkäilivät vesistöjen ph pitoisuuksia Sirpa tokaisi toimitajalle toivovansa, että pitoisuudet saadaan nopeasti laskemaan nollaan.
Me ei vaan ymmärretä että tekemällä 50 tonnin turha remontti me voidaan tienata myymällä sähköä.
HÄPEÄ !
miten nukuitko vai miksi olit niin TYHMÄ!
Edustaa kokoomuslaisena läskipallerona, lapsettomana, ex-rattijuoppona Suomea meppina Eu:ssa suoraan Hämeenlinnasta.
Eihän Sirpa pahuuttaan, kertoi itse että ei hän olisi juopuneena ajanut jos olisi ollut selvin päin.
2003 rattijuopumustuomia ja 2015 kaahaaminen Helsinki-Hämeenlinnan moottoritiellä.
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2015021219184928
Sirpa on Suomea vastaan.
Älkäämme äänestäkö kokoomusta . Koijareita .
Äänestetään purraa, siis perussuomalaisia.
Sirpa hyvässä seurassa. Pakkoremonttien puolesta äänestivät seuraavat kuusi:
Alviina Alametsä (vihr)
Heidi Hautala (vihr)
Ville Niinistö (vihr)
Miapetra Kumpula-Natri (sd)
Silvia Modig (vas)
Sirpa Pietikäinen (kok)
Pietikäinen on petturi.
Vastustaa rintamamiestaloja.
Vastustaa niissä asuvia vanhoja pariskuntia.
Nampula-Kutri wanha bryssäbolseviikki heti välittömästi pettämässä Suomen kansan kun selkänsä kääntää
Pietikäinen on itselleen oikeassa paikassa
mutta se ei ole hyväksi Suomelle eikä
suomalaisille.
NYT selitellään ” hei… te käsititte väärin”.
Suomi-paralla varsinaiset meppiraasut päättämässä Eu:ssa asioistamme kuten vihermätä Hautala( kaikki muistanevat remonttimähläyksensä ym), demukka Kumpula-natri( tienaa elintasosurffareilla firmassaan hulppeita summia), kok-Pietikäisen reppanasta tiedämme paljon...mutta kuitenkin suomalaiset äänestävät vaalikaudesta toiseen näitä puliveivareita asioitamme hoitamaan.
Demareiden oululaisen Tytti Tappuraisen lanseerama "oman maan edun ajattelu haitallista" toteutuu myös Eu:n parlamentissa eikä pelkästään eduskuntamme päätöksissä.
On ihan oikein ohjeistaa ihmisiä edes alkeelliseen ekologisuuteen jos nämä evät itse sitä tajua.
Kyllä yli 50v vanha talotekniikka on syytä päivittää.
Miksi?
Toiminut vuosisatoja hyvin.
Nyt rahat ikkuna- ja eriste firmoille.
Samoin ahneille urakoitsijoille.
Sinä se et rakentamisesta tiedä yhtikäs mitään,tykkäät ilmeisesti asua uusissa home mökeissä.Painovoimainen ilmanvaihto toimii vallan hyvin.Asun itse 1890 rakennetussa suuressa perinteisesti rakennetussa hirsitalossa.
Eikä ole mitään ongelmia koskaan ollut,sisäilman laadun kanssa.Mukavasti menee ihan maailman tappiin saakka.Kun pitää huolen perusasioista.En vaihtaisi mihinkään.
HÄN ON KOMMUNISTI
Olen aina ihmetellyt,kuka sitäkin äänestää.
Tämä nainenhan on paljon pöljempi miltä näyttää! Ensinnäkin, vaikka tavoite on ihan hyvä NIIN tapa jolla sitä tässä ollaan toteuttamassa ei kestä oikeusvaltioperiaatteita!
Kaiken lisäksi kokoomuksen luulisi olevan puolue joka puolustaa omistajan sananvaltaa omaan omaisuuteensa! Eihän autojen pakokaasumääräyksetkään koske vanhoja autoja, ei niille tarvitse tehdä mitään kun tulee uudet tiukemmat vaatimukset!
He äänestivät perustuslain vastaisen lain puolesta.