RenkaatNokian Renkaat on vastaanottanut 285 miljoonan euron kauppahinnan maksun Venäjän toimintojensa myynnistä venäläisyhtiö PJSC Tatneftille.
Lokakuussa julkaistussa tiedotteessa kauppahinnan arvioitiin olevan noin 400 miljoonaa euroa. Yhtiö arvioi alaskirjauksien olevan noin 1500 miljoonaa. Tappiota kunnon suomalaisille on nyt tulossa 1300 miljoonaa.
Lokakuussa julkaistussa tiedotteessa kauppahinnan arvioitiin olevan noin 400 miljoonaa euroa. Yhtiö arvioi alaskirjauksien olevan noin 1500 miljoonaa. Tappiota kunnon suomalaisille on nyt tulossa 1300 miljoonaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nokian Renkaat kertoi uudesta rengastehtaasta, jonka yhtiö rakentaa Romaniaan. Yhtiö arvioi uuden tehtaan kokonaisinvestoinnin olevan noin 650 miljoonaa euroa. Tehtaan yhteyteen rakennetaan jakelukeskus renkaiden varastointia ja jakelua varten.
Elikkä Venäjän rahat eivät mene Suomeen vaan muualle.
https://yle.fi/a/74-20003114
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17782517c
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Romaniaan? Rehti ja oikeudenmukainen suomalainen ei suomalaista osta.
Suomalainen yrittäjä on muutenkin jotain vääryyttä tehnyt, kun ei Suomessa voi menestyä.
Suomen menestyksen mittari on ollut vähäiset tuloerot. Kenenkään ei kuulu harmistua naapurin uudenkarheasta luksusautosta, kun naapurilla ei ole siihen varaa.
” Natomieliset riemuissaan. Suurtappiot Nokialle”
Outo möläytys taas Putinistilta?
Naton kannattaja etsii aina ja kaikkialla Suomen etua! Miksi hän silloin muka ilahtuisi jonkun suomalaisyrityksen tappiosta!
Putinistin ”oma isänmaallisuus” sen sijaan on varsin erikoista laatua, kun katsoo hänen omia kirjoituksiaan:
”Olen iloinen kun Venäjä aloittaa sodan Suomea vastaan lähiaikoina. Suomi saa sitä mitä on kerjännyt. Ei ole riemulla rajaa kun ensimmäiset pommit iskvät rakkikoira Suomeen.”