PÖRSSIRIKOLLISJENGEJÄ vastustetaan, lopettamalla äänestäminen korruptiovaaleissa

Anonyymi-ap

Näin Ranskan kansa näyttää esimerkkiä, miten äärioikeiston järjestäytynyttä pörssirikollisuutta, tulee kohdella:

https://www.lemonde.fr/en/france/article/2023/03/07/pension-reform-draws-fresh-record-number-of-protesters-across-france_6018529_7.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

EK-medioitten Disinformaatio ja aivopesu-manipulaatio, yrittää kovasti syyllistää, Kaikesta Äänestämisestä Kieltäytyviä kansalaisiamme, koska tietävät, että olemme oikeassa, kun emme enää äänestä, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten tyranniaa.

19

1105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuoreessa muistissa ovat ne kipeät haavat, kaikilla pieni -ja keskituloisilla Suomen kansalaisilla, mitä laiton ex-äärioikeistohallitus, kipeine leikkauksineen aiheutti. Sitä masentavaa, ahdistavaa, pimeää aikaa, ei kukaan halua enää koskaan, nähdä silmissään.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/3/16/where-in-the-world-can-you-have-the-longest-retirement

      Suomi on jo ÄärioikeistoBritanniaakin jäljessä, mitä tulee eläkeläisten hengissä kitkuttelemisikään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ranskassa sisällissodan kaltainen tila käynnissä, UusfasistiMacronTrumpin laittoman "eläkeuudistuksen", eli kansan työllä tappamisen takia.

      https://www.lemonde.fr/en/france/article/2023/03/17/french-pension-reform-a-case-study-of-what-not-to-do-in-politics_6019723_7.html

      Suomessa pörssirikollismafiat, ovat jo pitkään, syyllistyneet moniin laittomuuksiin, perustuslain, oikeusvaltio-periaatteen, kansalaisoikeuksien, eli Suomen ja kansainvälisten lakien ja oikeuksien rikkomuksiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

      Ex-äärioikeistohallitus oli laiton, sitä ei ollut yksikään Suomen kansalainen, missään demokraattisissa vaaleissa, koskaan äänestänyt, eli sen aloittamat, AutokratiaUsan SotaRikosliitto- ja hävittäjähankkeet, ovat myös täysin laittomia. Viekää ne kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Toi aloittaja on Kokoomuksen trolli.
      Kokoomus vihaa isoa äänestysprosenttia !
      Mars, mars äänestämään Persuja, ihan sama ketä, mutta Persua !
      Itse äänestän Turussa naista Paasikiveä 92, vaikka olen mies, mutta on nainen paikallaan
      Turussa 82 - 98 on hyvä numero.
      Pelasta Suomi !

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-medioissa teidän huomiotanne, yritetään vedättää, arjen ongelmien ja vaikeuksien kannalta, täysin epäolennaisiin, pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen keskinäisiin kikkailuihin, ääntenne kärttämiseen velkakirjoihin, joita teidän jälkeläisenne eivät pysty koskaan maksamaan, eivät tarvitse, joten miettikää nyt ihmiset, haluatteko pelkän isoimpien talousrikollisten, pörssirikollisten pelin takia, olla luovuttamassa ääniänne, eli oikeuksianne, eduskunnan korruptio-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN pörssirikollisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17790538/harhauttaja-korruptioniinistotrump-kuuluu-haagin-tuomioistuimeen

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17788146/nato-maksaa-n-5800-euroavuosi-jokaiselle-suomalaiselle-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan#comment-118746501

      Korruptiovaaleissa äänestäminen, on oikeuksien luovuttamista, nimen allekirjoittamista, ikuiseen jättimäiseen, jatkuvien tuhansien miljardien eurojen VELKAVANKEUTEEN Suomen kansalaisille. Älkää menkö enää ansaan, kieltäytykää äänestämästä korruptiopoliitikko-pörssirikollisten, YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaaleissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 76
      1300
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1264
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1177
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1088
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1065
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      767
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      724
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      721
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      675
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      587
    Aihe