PÖRSSIRIKOLLISJENGEJÄ vastustetaan, lopettamalla äänestäminen korruptiovaaleissa

Anonyymi-ap

Näin Ranskan kansa näyttää esimerkkiä, miten äärioikeiston järjestäytynyttä pörssirikollisuutta, tulee kohdella:

https://www.lemonde.fr/en/france/article/2023/03/07/pension-reform-draws-fresh-record-number-of-protesters-across-france_6018529_7.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

EK-medioitten Disinformaatio ja aivopesu-manipulaatio, yrittää kovasti syyllistää, Kaikesta Äänestämisestä Kieltäytyviä kansalaisiamme, koska tietävät, että olemme oikeassa, kun emme enää äänestä, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten tyranniaa.

19

1082

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuoreessa muistissa ovat ne kipeät haavat, kaikilla pieni -ja keskituloisilla Suomen kansalaisilla, mitä laiton ex-äärioikeistohallitus, kipeine leikkauksineen aiheutti. Sitä masentavaa, ahdistavaa, pimeää aikaa, ei kukaan halua enää koskaan, nähdä silmissään.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/3/16/where-in-the-world-can-you-have-the-longest-retirement

      Suomi on jo ÄärioikeistoBritanniaakin jäljessä, mitä tulee eläkeläisten hengissä kitkuttelemisikään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ranskassa sisällissodan kaltainen tila käynnissä, UusfasistiMacronTrumpin laittoman "eläkeuudistuksen", eli kansan työllä tappamisen takia.

      https://www.lemonde.fr/en/france/article/2023/03/17/french-pension-reform-a-case-study-of-what-not-to-do-in-politics_6019723_7.html

      Suomessa pörssirikollismafiat, ovat jo pitkään, syyllistyneet moniin laittomuuksiin, perustuslain, oikeusvaltio-periaatteen, kansalaisoikeuksien, eli Suomen ja kansainvälisten lakien ja oikeuksien rikkomuksiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

      Ex-äärioikeistohallitus oli laiton, sitä ei ollut yksikään Suomen kansalainen, missään demokraattisissa vaaleissa, koskaan äänestänyt, eli sen aloittamat, AutokratiaUsan SotaRikosliitto- ja hävittäjähankkeet, ovat myös täysin laittomia. Viekää ne kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Toi aloittaja on Kokoomuksen trolli.
      Kokoomus vihaa isoa äänestysprosenttia !
      Mars, mars äänestämään Persuja, ihan sama ketä, mutta Persua !
      Itse äänestän Turussa naista Paasikiveä 92, vaikka olen mies, mutta on nainen paikallaan
      Turussa 82 - 98 on hyvä numero.
      Pelasta Suomi !

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-medioissa teidän huomiotanne, yritetään vedättää, arjen ongelmien ja vaikeuksien kannalta, täysin epäolennaisiin, pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen keskinäisiin kikkailuihin, ääntenne kärttämiseen velkakirjoihin, joita teidän jälkeläisenne eivät pysty koskaan maksamaan, eivät tarvitse, joten miettikää nyt ihmiset, haluatteko pelkän isoimpien talousrikollisten, pörssirikollisten pelin takia, olla luovuttamassa ääniänne, eli oikeuksianne, eduskunnan korruptio-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN pörssirikollisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17790538/harhauttaja-korruptioniinistotrump-kuuluu-haagin-tuomioistuimeen

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17788146/nato-maksaa-n-5800-euroavuosi-jokaiselle-suomalaiselle-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan#comment-118746501

      Korruptiovaaleissa äänestäminen, on oikeuksien luovuttamista, nimen allekirjoittamista, ikuiseen jättimäiseen, jatkuvien tuhansien miljardien eurojen VELKAVANKEUTEEN Suomen kansalaisille. Älkää menkö enää ansaan, kieltäytykää äänestämästä korruptiopoliitikko-pörssirikollisten, YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaaleissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22502
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      89
      9717
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      49
      7669
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      88
      6438
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      190
      6166
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      59
      5690
    7. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      49
      5162
    8. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      120
      4822
    9. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4509
    10. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      53
      2780
    Aihe