Monen puolueen ehdokkaita ja varsinkin ....https://www.verkkouutiset.fi/a/il-suuri-maara-rikoksista-tuomittuja-ehdolla-eduskuntaan/#ea41f8a0
Rikolliset ehdokkaina päätöksenteon ytimeen
Anonyymi-ap
1364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyllä noissa joku raja tarvitsisi sentään olla, nyt ehdokkaina on pari henkilöä kenellä on puukolla tapon yrityksestä tuomiot.
Aika naurettavaa jättää mainitsematta kuinka kakkossijalla rikosten määrissä on sinimustat (uusnatsit).
Persut ovat myös Suomen Sisu/ SS / Schutzstaffel'in jäseniä, joka on kriminaalinen puolueidelogian suojaorganisaation. Esimerkkijäsen on mm. tämä piiripäällikkö: https://www.suomensisu.fi/etela-pohjanmaa/
Katsos vaan. Itse otsarillimies Keski-Pohjanmaan Suomen Sisu/ SS / Schutzstaffel'in SS-Oberst-Gruppenführerinä.
https://www.suomensisu.fi/keski-pohjanmaa/
Jopa Halla- aho erosi tuosta rikollisjärjestöstä kun valittiin eduskuntaan.
Niin ja sitten ?
Vihavasut ja vasudemut eivät tuosta ole eronneet vieläkään.
https://www.hi2.fi/7-stalinin-neuvostoliitto/venajasta-tulee-neuvostoliitto/
Paavo x ministeri ja sdp.
https://www.is.fi/viihde/art-2000007938118.html
Rangaistukset kun on suoritettu, se on siinä. Vaikka on osa ihmisistä Jeesustelijoita. He äänestäkööt sitten joitain muita. Sitten on tämä poruukka joka toistelee ja solvaa palstalla aiheesta. Oikeastaan edes ymmärtämättä mistä on kyse. Se on siitä samasta asiasta josta itse huutavat, kansalaisoikeuksista, ihmisoikeuksista ja -velvollisuuksista.
Tuollaiseen sairaaseen toimintaasi, ei voi muuta todeta kuin FUCK YOU ASSHOLE.
Nuo ovat oikeastaan se parempi osa politiikoista, jotka ovat jo "kärynneet" ja rangaistuksensa suorittaneet. Suurin osa politiikoista eivät ole sen rehellisempiä ja vähemmän "rikollisia". He eivät vain ole vielä kärynneet ja tuomiotaan saaneet.
Parempi osa? Ovat siis osoittaneet omalla toiminnallaan, että kykenevät rikkomaan lakia ja pidät sitä parempana vaihtoehtona? Mikä takaa, etteivätkö sortuisi toistekin? Rimahan kun on jo valmiiksi roimasti matalammalla kuin henkilöllä, jolla ei rikosrekisteriä vielä ole.
Kyllä, yleisesti ottaen jos on rangaistuksensa suorittanut, eikä uusiin rikoksiin syyllistynyt ja niistä tuomittu. On aivan yhteiskuntakelpoinen.
Mikään ei takaa sitäkään, että sellainen ihminen ei rikoksiin syyllistyisi, joka ei niitä ennen ole tehnyt. On siis syytä huuteloissaan hiukan keskittyä, millaisia ovat olleet ne "rikokset" joista on tuomittu ja rangaistus kärsitty.
Rikoksen laatu, on siinä "riman" korkeudessa se toistuvuuden mittari.
Me suomalaiset emme kaipaa yhtäkään rikollista eduskuntaan