Jos et halua holtittomasti leviävien kehitysmaamuslimeiden kalifaattia suomesta!
Yksikertaista, eikö totta!
Purra pääministeriksi!
Äänestä persuja!
28
193
Vastaukset
- Anonyymi
Persujen äänestäminen on pahinta myrkkyä islamilla aivopestyille Simpeleen imaami Moktar Abdulkarimin kaltaisille hyödyllisille idioottisuvakeille!
Ja tietenkin holtittomasti lisääntyvien kehitysmaamuslimeiden käytänteiden ja edesottamusten leviämiselle!
MUISTA ÄÄNESTÄJÄ, ETTÄ SINÄ PÄÄTÄT SUOMEN SUUNNAN! - Anonyymi
Pidetään suomi suomena.
- Anonyymi
Suomalaisuuden puolesta, perussuomalaiset…
Pitäkäämme kuitenkin kaunis isänmaamme sinivalkoisena tolkun ihmisten asuinsijana. Älkäämme tuhriko sitä ruskeaksi sontakasaksi itäisen naapurimaamme tapaan äänestämällä persuja, kun kerran voimme äänestää isänmaallistakin ehdokasta.
Nauretaan vartti. ;)- Anonyymi
Ruskeus on jo läsnä.
Sontana itse MoktarSaastasuu. - Anonyymi
Eiköhän tämä maa ole jo tuhrittu ruskeaksi sinun ja kaltaistesi paskalinkojen toimesta, Moktar.
- Anonyymi
Onko mukava solvata 500.000 + suomalaista tuollaisella törkykirjoituksella?
Ei ihme että sinua vihataan. Anonyymi kirjoitti:
Onko mukava solvata 500.000 suomalaista tuollaisella törkykirjoituksella?
Ei ihme että sinua vihataan."Ei ihme että sinua vihataan."
Kuvitteletko sinä, että minä täällä kirjoitan vain sen vuoksi, että minua rakastettaisiin?
Ihme juttuja latelet.
Nauretaan vartti. ;)- Anonyymi
Moktar.Gubta kirjoitti:
"Ei ihme että sinua vihataan."
Kuvitteletko sinä, että minä täällä kirjoitan vain sen vuoksi, että minua rakastettaisiin?
Ihme juttuja latelet.
Nauretaan vartti. ;)Älä sitten itke kun vastaat kirjoituksistasi.
- Anonyymi
193 siis.Trollille nekkuun.
- Anonyymi
Pk seudun ja Helsingin väestön kasvusta 100 % on ollut maahanmuuttajia
Huono tilanne - Anonyymi
jos haluat kaikki matut pihalle suomesta äänestä sinimustia 🤣
- Anonyymi
jos haluat kaikki vajakit steriloitaviksi äänestä minua , mutta minä en ole vielä ehdolla 🙂
- Anonyymi
Kyllä persut saa ääneni nytkin...muita vaihtoehtoja ei ole.
- Anonyymi
Niin ruotsissa ruskea sonta ampuu lähes päivittäin, kun kantaruotsalaiset eivät äänestäneet ruotsin ”persuja” ajoissa!Nähtäväksi jää onko ruotsalaisessa islampaskan kansankodissa enää mitään tehtävissä!
Sitä saa mitä tilaa… - Anonyymi
Pidetään SUOMI sinivalkoisena sivistyneenä, tasa-arvoisena, demokraattisena, länsimaisena maana.
- Anonyymi
mikähän olisi persujen kannatus jos Yle ja Hysäri kertoisi totuuden tapahtumista ja maailmasta
" Lahtelainen mies , Tamperelainen mies "- Anonyymi
Niipä ...Sitä voi vain arvailla, ehkäpä matuja olisi huomattavasti vähemmän, ja ongelmia !!
- Anonyymi
Nämä kalifaatti suomea fanittavat islamilla aivopestyt Simpeleen imaami Moktar Abdulkarimit ovat yhtä vaarallisia kuin maanmuuttaja kehitysmaamuslimitkin, yhteiskuntamme kannalta!
Näiden hyödyllisten idioottisuvakkien ja kehitysmaamuslimi maanmuuttajien yhteinen tavoite on islamilainen kansankoti suomessa, ruotsin mallin mukaisesti…- Anonyymi
Ja 4…
- Anonyymi
Venäjä on Moktarin isänmaa.
- Anonyymi
"Kyllä minä edelleenkin uskallan kirjoittaa niin, että nimi on sinisellä fontilla, ja sen varmistuksena on vielä tyyni, miehekäs kuvani."
Ihanko totta, kaikilla kolmella on kuva ja sininen fontti, yhdellä pelkkä suti.
https://www.suomi24.fi/profiili/perseentervaaja
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14721618/mattiko-trollina#comment-88741265
https://www.suomi24.fi/profiili/Moktar.Gubta
https://www.suomi24.fi/profiili/valuuttakauppias
https://www.suomi24.fi/profiili/MaailmanMatti
Turha puhua mitään tolkun ihmisistä, kun kyseessä on vain yksi trolli monella profiililla.
- Anonyymi
Kyllä tuo Gubta eli ValuuttakauppiasPerseentervaajaMaailmanMatti
on joko saatava poliisin kuultavaksi tai pestävä sen suu saippualla. - Anonyymi
Puretaanpa aloituksen sisältö. Eli jos ainoa asia mitä vaaleilta haluat on estää kaikki maahanmuutto ja jos sen lisäksi pelkäät ja jopa vihaat niin hillittömästi kaikkia ulkomaalaisia ja kuvittelet kaikkien ongelmien johtuvan heistä, niin silloin äänestä persuja.
Mutta jos olet huolissasi hyvinvointivaltio Suomen tulevaisuudesta. Maan työpaikoista, taloudesta, infrasta sekä terveydenhoidon, koulutuksen, sosiaalipalveluiden ym. ym. satojen asioiden järjestämisestä niin että kaikilla olisi hyvä asua ja olla Suomessa, niin silloin kannattaa äänestää ihan jotain muuta puoluetta kuin yhdenasian puolue persuja. Juurikin näin jos nyt ei tapahdu muutosta ni kohta on myöhästä ei lisää niitä tänne kun ei ne sopeudu tänne vaikka jo monessa sukupolvessa.
Maiharia mutiksen nenää jos ei muu auta- Anonyymi
Höpö, höpö, aloittaja!
Haluatko tietää persujen saavutuksista viime hallituksessa:
Yli 35000 tulijaa, kiky eli palkan alennukset, taksiuudistus, lomarahojen leikkaukset, poliiseja vähennettiin, hallintarekisterilaki, eläkkeet jäädytettiin, koulutuksesta leikattiin eli yli tuhat opettajaa sai potkut, mummot alkoi kuolla espereissä kun niin kovasti yksityistettiin ym.
Ei ikinä persuja ja kokoomusta hallitukseen.
Se yksi kerta riitti. - Anonyymi
Tänne ei ole tullut juuri ketään sitten persujen päästämän yli 35000 vuonna 2015, jos ei ukrainalaisia lasketa!
Turhaan vouhotatte persut.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 264121
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1334002- 583594
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans203445- 793437
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643291- 812866
- 542785
- 202544
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142264