Taasenko nämä Viherhörhöt ovat liikkeellä???

Luontokato??Haloo,,Ei muuta kun Viherhörhöt katoamaan.
Metsä hakkuut heidän mielestä Alas..Nämä kaupunki hörhöt eivät ymmärrä mitään näistä asioista.Sammaleella ko ne Per###sä pyyhkivät??
29196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

PS voittoon! ❤️

Äänestä
  • Toivotaan niin.toivottavasti ei Vihreät ole seuraavassa Hallituksessa.Mutta jos Sdp on voittaja niin ensimmäisenähän se Marin nämä helkutin Viherhörhöt sinne ottaa,jotka Suomen asiat laittaa vielä huonommaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Toivotaan niin.toivottavasti ei Vihreät ole seuraavassa Hallituksessa.Mutta jos Sdp on voittaja niin ensimmäisenähän se Marin nämä helkutin Viherhörhöt sinne ottaa,jotka Suomen asiat laittaa vielä huonommaksi.

    Marin itse pahin viherhörhö-kommunisti!

    Äänestä

  • 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Marin itse pahin viherhörhö-kommunisti!

    Sinä muuten hörhö.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Sinä muuten hörhö.

    Marin ja sinäpäs hörhöt!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Marin itse pahin viherhörhö-kommunisti!

    Se on nähty/ja kuultu että on!!!

    Äänestä

Ostakoot itse metsätiloja viherhörhöt ja suojelkoot niitä!
Näpit irti muiden omaisuudesta!
Valtio voi myös itse suojella omia metsiään eikä tunkea yksityisten omaisuuden kimpouun!

Äänestä
  • Juuri näin!!

    Äänestä

  • Mun täytyy kyllä sanoa että uskon ennemmin Nasan raporttiin hiilinieluista, kuin jonkun ilmastopaneelin lässyttäjän jonka puheet lähes maanpetturuutta. Ukkeli selittää kun olisi suurin päättäjä asiassa, mutta ei ole . Sen kaverin voisi vaalien jälkeen pistää kortistoon.

    Äänestä

PS voittoon - Suomi takaisin!

Äänestä
  • 🤣🤣🤣 Tarkoitatko että kiky takaisin.

    Äänestä

  • Suomi takaisin.....-70 luvun ulkomuseoksi.
    Persujen ''ilmasto-ohjelma'' olisi kuolinisku vientiteollisuudelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Suomi takaisin.....-70 luvun ulkomuseoksi.
    Persujen ''ilmasto-ohjelma'' olisi kuolinisku vientiteollisuudelle.

    Vihervasemmisto, punaiset kapinan aloittajat haluavat liittää Suomen Venäjään!

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Vihervasemmisto, punaiset kapinan aloittajat haluavat liittää Suomen Venäjään!

    Kyllä, Neuvostoliitto kiiluu noiden sossu-kommareiden silmissä! Eli Marinin puolue.

    Äänestä

  • Porissa työttömät hitsarit ovat epätoivoisia, äänestevät jopa persuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Porissa työttömät hitsarit ovat epätoivoisia, äänestevät jopa persuja.

    Vain tyhmä äänestää vasemmistoa, joka haluaa Suomesta Pohjois-korean!

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Porissa työttömät hitsarit ovat epätoivoisia, äänestevät jopa persuja.

    Eivät ole epätoivoisia.Ovat tulleet järkiinsä,ketä kannattaa ääneestä.Eihän näitä Sdp/Vihreitä täysjärkiset äänestä.

    Äänestä

PS❤️

Äänestä

Viherpunalle lisää liimaa ja vahvaa kun kerran huumeetkin maistuvat.....sikafleksillä highway kolmoselle liimaukseen. Kiitos!
Se on Isänmaallinen teko!

Äänestä

Nyt on asia sillä läilla, että viherhörhöt taitavat olla niitä samoja, jotka kannabiskasvatusta haluavat ja hörhöyttää koko maamme. Eivät he ymmärrä mm sitä, että Suomi on elänyt metsillä kautta aikain ja maaseudulla elävät ovat lämmittäneet puilla kotejaan kautta aikain. Omat metsät ovat, niitä käytettäköön. Isot energiafirmat eläkööt omissa ahneuksissa ja ne, jotka haluavat kovan hinnan maksaa, niin siitä vaan.

Ei voi millään direktiiveillä edes heikentää niiden ihmisten luontaista elintapaa polttaa omia metsän puita takoissaa, saunoissaan ja uuneissaa.

Olen suomalainen.

Äänestä
  • Ja jatkossakin lämmitetään Puilla/Öljyllä.Emme alistu näitten Viherhörhöjen tempauksiin.

    Äänestä

Viherhörhöt voisivat mennä katsomaan tuulivoimala-alueiden avohakkuita. Tehdään hirvittäviä aukkoja , teitä ja sähkölinjoja. Eläinten riista - ja lentopolut/reitit kaikkoavat. Jalat alle pipertäjät!!!!!Sanon minä.

Äänestä
  • Suurin osa noista piipertäjistä ei ole ikinä edes käynyt oikeassa metsässä! Ekoterroristeja ovat!

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Suurin osa noista piipertäjistä ei ole ikinä edes käynyt oikeassa metsässä! Ekoterroristeja ovat!

    Eivät varmaankaa erota Kuusta/koivusta.Aivo pestyjä pentuja siel enimmäkseen kapinoi..Oisko näitä mielensäpahoittajia??

    Äänestä

Sinä aikana, kun luet tämän virkkeen, maailman väkiluku on kasvanut ainakin viidellä. Tasan vuorokauden kuluttua meitä ihmisiä on 250 000 enemmän.

Maapallon väestömäärä on pyöreästi kahdeksan miljardia. Koska ihmiskunta jatkaa kasvuaan, etsitään keinoja, joilla voidaan varmistaa, että kaikille riittää esimerkiksi syötävää, juotavaa ja elintilaa vielä sittenkin, kun lähestytään yhdeksän miljardin rajaa.

Ratkaisu on ilmainen ehkäisy kaikille!

Äänestä

Mielenkiintoinen artikkeli Helsingin Sanomissa 15.3.2023 otsikolla "Raahesta pöllähtää". Siinä todetaan, että SSAB:n Raahen terästehdas (ex Rautaruukki) on ylivoimaisesti Suomen suurin yksittäinen saastuttaja: sen osuus on noin 9 % maamme päästöstä, mikä tarkoittaa, että kyseisen tehtaan hiilidioksidipäästöt ovat lähes yhtä suuret kun Suomen kaikkien henkilöautojen päästöt yhteensä!

Jutussa on kerrottu, että maassamme suurimmat hiilidioksidipäästöjä aiheuttavat v. 2021 olivat (lähde: Energiavirasto, yksikkö: miljoonaa tonnia):

1. Raahen terästehdas 4,24

2. Nesteen Porvoon jalostamo 2,37

3. Helenin Salmisaari B, Helsinki, 0,89.

vrt.

Suomen henkilöautoliikenne yhteensä: 5,01

Koko tieliikenne yhteensä: 9,38.

Lisäksi on nostettu esille, että v. 2022 viisi suurinta teräksentuottajamaata olivat (miljoonaa tonnia, noin): 1) Kiina 1013, 2) Intia 125, 3) Japani 89, 4) Yhdysvallat 80, 5) Venäjä 72. Suomi löytyy sijaluvulta 38. lukemallaan 3,5 milj. tonnia. Eli Kiinassa tuotetaan terästä lähes 300-kertainen määrä Suomeen verrattuna ja Venäjälläkin 20-kertainen määrä. Voi vaan kuvitella näiden vaikutus maailman päästöihin. Suomi autoiluineen oikeasti pullanmurunen.

Äänestä
  • Niinhän se on,mutta kun Ohisalo sanoi että Suomella on tavoitteena -2030.Älytön ämmä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Luontokato??Haloo,,Ei muuta kun Viherhörhöt katoamaan.
Metsä hakkuut heidän mielestä Alas..Nämä kaupunki hörhöt eivät ymmärrä mitään näistä asioista.Sammaleella ko ne Per###sä pyyhkivät??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu