https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009462468.html
Valitettavasti länzimedia on mädättänyt lampaat, mutta oikeastihan Venäjä on se puolustaja, laillisen sotija, kuten 70% maailmasta tietää!
Muutama fakta!
- Usa/Eu/Nato suoritti uusimman vallankaappauksen 2013/2014
-Ukrainan viimeisen laillisen johtajan Victor Janukovitsin regiimi pyysi jo 2014 Venäjää apuun, apupyyntö esitelty asiaankuuluvasti Turvallisuusneuvostossa!
-2020/2021 Ukrainan edustaja (^^laiton siis) esitti Ukrainan tarvitsevan ydinaseita.
-2021/2022 Ukraina/Nato kiihdytti Ukrainan venäläisväestön massamurhaa, tilanne jossa peruskirja nimenomaan vaatii välitöntä väliintuloa!
Kv. Oikeutta ja yk:n peruskirjaa rikkovat suomalaiset kuuluisi tuomita.
17
55
Vastaukset
- Anonyymi
... ja arvelet että joku uskoo propagandaksi yrittämääsi höpinääsi siksi, että?
- Anonyymi
~70% maailmasta riittää minulle
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
~70% maailmasta riittää minulle
Syö pаskаа, miljoona kärpästä ei voi olla väärässä.
- Anonyymi
Miksei terrorimurhaaja naton fanit koskaan keskustele vasta-argumentein?
- Anonyymi
Me suomalaiset emme usko mitään, ellei rehti tieto tule lännestä ja mieluiten USAn ja Naton kautta. Tähän perustuu rehellisyytemme ja oikeamielisyytemme.
- Anonyymi
Suomen anfasistisen yhdistyksenkin mukaan Venäjä/CCCP ei ole koskaan hyökännyt Suomeen vaan suomalaiset sotakiihkoilijat ovat vuosisatojen ajan hyökänneet Venäjän kansan kimppuun, joka on halunnut elää vain rauhassa.
Sillä viisiin haluaa pres.Putinkin rakastamansa venäläisen kansan elävän.
Ukrainalaiset natsit ja satanistit aikoivat hyökätä likaisen ydinpommin ja vain venäläiseen rotuun vaikuttavan biologisen aseen avulla Venäjän federaation kimppuun.
Pres. Putin oli tällöin kyynelsilmin pakotettu ennaltaehkäisevään sotilaalliseen erikoisoperaatioon, joka nyt etenee aikataulun mukaisesti siviiliuhreja välttäen.
Vapaus koittaa Ukrainaan Ukrainan vapautuessa ukrainalaisista!
70% maailman kansoista on samaa mieltä: Ukrainalaiset ulos Ukrainasta. - Anonyymi
HAHHAHHAAHH!Monesko stolisnajapullo jo menossa siellä Nevan varrella olevan Krestin vankilan pihalla?
- Anonyymi
Hahhahhaaa,putin kyynelsilmin! Ei taida putteporsaalta tulla kyyneliä edes sipulia kuoriessa..
- Anonyymi
Kv oikeus toteutuu kun Putler lakeijoineen ja armeijansa raiskarit pistetään Haagissa leivättömän pöydän ääreen.
Sotarikollinen Putin, sen enempää ei putinistien tarvitse faktoja esitellä.
Ota vielä huikka votkaa ja laita kaalisoppa kiehumaan.- Anonyymi
Ensin kuitenkin tietenkin Bush ja kumppanit eikö?
- Anonyymi
"Ukrainan venäläisväestön massamurha". Uskooko arvon aloittaja itsekään tuohon paskaan, mitä Kreml syöttää vai kirjoitteleeko aivopierujaan ruplankiilto silmissään?
Putler teki hyökkäyssodalla itsestään pellen ja venäläisistä maailman epärehellisimmän titteliä kantavan kansakunnan. Hienosti menee russakoilla, mutta menköön.- Anonyymi
ämvee - lehteen linkkaaminen kertoo kaiken oleellisen viestistä. Kyseisen sivuston palvelin sijaitsee fyysisesti Venäjällä ja toimii sieltä käsin Venäjän suomenkielisen propagandan levityskanavana.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17341761/umv-eli-mvlehti-net-on-nykyaan-radio-moskova-propagandalahetyksineen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ämvee - lehteen linkkaaminen kertoo kaiken oleellisen viestistä. Kyseisen sivuston palvelin sijaitsee fyysisesti Venäjällä ja toimii sieltä käsin Venäjän suomenkielisen propagandan levityskanavana.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17341761/umv-eli-mvlehti-net-on-nykyaan-radio-moskova-propagandalahetyksineenNiin ja kaikkken länsivalevaltamezädioiden sijaitsee murhaavassa lännessä, mitä sitten?
- Anonyymi
Siinä vaiheessa kun russa rupee opettamaan ihmisoikeuksista kannattaa avata Stalinistinen gulag järjestelmä ja alkaa lukemaan kymmenien miljoonien sortovankien historiaa, sekä nykypäivää. Venäjä ja ihmisoikeudet samassa lauseessa on täydellinen vitsi.
- Anonyymi
Victor Janukovits pääsi valtaan vilpillisillä vaaleilla. Liiallisesta venäjämielisyydestään ei myöskään Ukrainan enemmistö pitänyt. Halusivat itse päättää maansa suuntalinjat eikä mitä Krelmistä sanellaan.
- Anonyymi
Aivoton propagandasi lähinnä naurattaa.:)
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv252416- 1132031
- 1131657
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?421523Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91457Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901065Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016120996Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87955Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35947Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15939