Huomena siis maanantaina on oikeisto-ylen tentti, jossa valehtelijoiden klubi kokoontuu. Jännitetään, julkaisevatko galluppia ... kokoomuksen johtoasemista
Huomasitko: GALLUPIT aika vähissä, jostain syystä
Anonyymi-ap
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Luulisi ettei koko vaaleja olekaan.
Vähissä on debatti ja aatteiden markkinointi.
Ehkä uskotaan pelkkään someen ja muutamiin kyltteihin?
Pelko aiheuttaa kaikelaista.
"galluppeja" ei nyt julki-tuoda, koska niiden tulokset ei palvele KUSIAISTEN tarkoituperiä...
( https://keskustelu.suomi24.fi/t/17308038/kansalainen-muista-kaikki-suomen-mediat-on-porrvarin-hallussa-!-ja-tiedottaminen-on-sen-mukaista- )
Tosiaankin, ihmeen hiljaista on mutta Taloustutkimuksen (kokoomuslafka) viimeisimmän julkaistun gallupin mukaan kokoomuksen kannatus oli 24 % ja persu 17 %, "demari" oli 18 % ja kepua oli lukemissa hiukan avitettu: 12 %.
Onko niin, että lukemat voisivat paljastua tuulesta temmatuiksi. Eihän ihmisten mielipiteet ylensä politiikasta ja omasta kannastaan joka päivä muutu !
No niin, nyt sylkäistiin lukemia : kako 20,8 "demari" 19 + ja persu 19 +
Virhemarginaali 2 % suuntaansa, eli kakolla vain alas, siis 18+ on todennäköinen.
Vastaavasti persull 21 on mahdollinen.
Tuo oli oikeisto-ylen lukema, missä viipyy porrrrvarikanavan (mtv3 ) vastaava. Kyseessähän on juuri kokoomuksen kanava.