Katsoin Ransua youtubesta. Veti haukkapaloja mielisteli ja kielisteli Helenaa. Nii.. On se Ransu aikamoinen katurakkikoira. Epäilen että sillä on taskussa jaloviinapullo. hähä..olemus on vähän sellainen.
katsoin Ransua
2
262
Vastaukset
Olko ne fermentoituja haukkapaloja? Aika hintavia! Halvenpia kuitenkin, kuin kotkan poikii ilman siipii.
Lasse Pöysti paljasti elämänkerrassaan, että veti aina ennen Iltasatua pullollisen viskiä. Aika nuorena aloitti! Silloin varmaan eli boheemitaloudessa ja omaa Rahaa ei tarvittu, kun sai kortilla.
Olen aina ihmetellyt tota K- kauppaa. Nyt selvitin sen arvoituksen sitä kautta, että sain selville H- hetken. Luulin aiemmin, että sillä viitataan sensuroidusti miehen sukuelimeen, mutta ei. H- hetki on humoristinen väännös D- daystä, jolloin hyökätään. Sitten on myös täsmällisempi hyökkäysaika: H- hourhähä kyllä tais olla hyvinkin fermentoituja hähä..en tiennyt että Ransun syntymäkoti oli onkiniemessä sysmässä..siellä oli kerran yksi tai kaksikin mökkiä mynnissä MUTTA EI VAAN RAHAT RIITTÄNEET..niihinkään.. ja sellasessa taloudessa minäkin haluaisin olla että saa kortilla taikaseinästä kunhan vaan asiat jutut ja rahatei ole kortilla..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1212642Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J691094Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2101054- 39982
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38931- 47894
- 36876
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123853- 4829
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35812