Apina jää ilman aifonea

Varmasti Lierovia lievästi sanottuna ketuttaa, kun uusi aifone joutuu silppuriin. Passinkin saa vain nöyrästi anelemalla. Ei pääse loikkaamaan.

Hulvatonta menoa puttelandissa jo vuodesta 2022 alkaen!
154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä taida olla kellään Itämafian johtajalla asiaa enää Länteen ilman että joutuu pidätetyksi ja linnaan. Mutta sama on tietysti toisinpäin,Gulakki kutsuu jos edes yrittää.
Taviskansalaisia ei kuitenkaan pidätysmääräykset taida koskea,ainakaan vielä.
Eikä ole mitään järkeäkään,vankilat ja pakkotyölaitokset täyttyisi aivan jos kaikki alkais pidättämään toisiaan Idässä sekä Lännessä.

Tulisi kalliiksi ruokkia vastapuolen ihmisiä aivan turhaan,ei nykyihmiset jaksaisi tehdä enää mitään töitä missään pakolla.
Ja mitään sotaakaan ei voi noin vain julistaa ja alkaa lahtaamaan kaikkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Varmasti Lierovia lievästi sanottuna ketuttaa, kun uusi aifone joutuu silppuriin. Passinkin saa vain nöyrästi anelemalla. Ei pääse loikkaamaan.

Hulvatonta menoa puttelandissa jo vuodesta 2022 alkaen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu