Kyllä totuus on justii näin. Vaikka koko Suomi pysähtyisi ja sammuisi täysin on ilmastovaikutus kuin hyttysen pieru maapallolla.
Mutta mitä tämä vihreä kiihkoilu tekee oikeasti vähävaraisimmille ihmisille.Edelläkävijöitä vaan pitäisi Suomalaisten olla,esimerkkejä maailmalla!! Huh huh!
Huonosti tulee käymään uusien direktiivien myötä.
Ei vanhemmilla ihmisillä työttömillä tai sairaseläkeläisillä ole todellakaan varaa alkaa mökkeihinsä asentamaan aurinkopaneeleita tai maalämpöjä.
Todellisuudentaju kateissa meidän päättäjillä
Purra puhui asiaa
Anonyymi-ap
7
158
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä äänestän kellä todellisuus tajutalles!!
- Anonyymi
Vihreät voisi kustantaa mulle uuden sähköauton
- Anonyymi
muna mankelin sinä tarttet
- Anonyymi
Taloyhtiöiden konkurssia on jo ennustelu.
- Anonyymi
Purra puhuu asiaa! Hyvä Purra ja PS!
- Anonyymi
Hyvä Purra, puhut asiaa, ääniä ropisee persuille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k492939Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471179
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78941