Miten on mahdollista, että meillä on noin typerä ja itsetietoinen, mutta täysin kokematon kauppa-apulainen pääministerinä. Eikö Sdp:ssä ole enää lainkaan aikuisia ja aikuismaisesti käyttäytyviä poliitikkoja?
Marin on keskenkasvuinen lapsellinen kakara
Anonyymi-ap
25386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Eihän siellä ole , Marin on heidän parastaan ja se ei ole tosiaankaan paljon .
Oppositiopuolueista ei ainakaan yhtä hyvää löydy.
oliskohan lindman ollu parempi kuten moni on sanonut.mut hävis muutamalla äänellä kun puolueväkeä lähes painostettiin äänestään marinia.
Ei olisi ollut näin näkyvä ja vaikuttava Suomen kannalta.
Hän oli ensimmäinen varapuheenjohtaja, joten luonnollisesti hänet tehtävään valittiin. Hyvin on lunastanut paikkansa.
Sanna Marinin näkyvyys maailmalla perustuu hänen moninaisiin toilailuihinsa ja jauhojengin kanssa seurusteluun ja lesbomaisiin hinkkauistansseihin, kun oli aineissa. Sellaisesta näkyvyydestä kannattaisi mieluummin olla hiljaa kuin hehkuttaa tuollaista ilmanaikaista mainetta - SAnna Maria on todella ns repäissyt.
Yhtä sairasta on tuo jatkuva itsensä brändääminen Instagramissa - minä-minä-minä-tyyliin.
Ulkomaan matkoilla tuo tekohymy naamalla ja teeskennelty ystävällisyys - jopa Ruotsin nykyisen pääministerinkin poskea hankasi ensi kertaa tavatessaan. Minkä näyttelijän maailma hänessä menettääkin.
Siinä on keisarinna ilman vaatteita - paljon ääntä - mutta sananlaskun mukaan tyhjät tynnyrit kolisevat eniten.
Tunnetko olevasi kovinkin viisas tuolla typerällä valehtelulla?
Ottaako totuus noin koville ?
siksi koska dementikko vanhukset äänesti sitä
Itse olet tuotapikaa sellainen ellet jo ole.
Mariini on ViherVasemmistolainen linssilude,jonka ViherVasemmistolainen media,YLE ja MTV3 , ovat nostaneet valtaan.
Marin on vihervasemmistolainen linssilude, mutta muuten tuossa kommentissasi ei ollut järjen hiventäkään.
Kyllä hän täysin normaalia reittiä tuohon asemaan on päässyt puolueen sisällä
valintojen kautta kuten muidenkin puolueiden toimijat omissa puolueissaan.
Siitä huolimatta Marin on lapsellinen keskenkasvuinen kakara, joka on aivan väärässä asemassa.
Pääministerin pestiin ei enää Marinin jälkeen saa päästää märkäkorvia.
Mitään pönöttäviä varakkaiden etuja ajavaa ja epäarvoistuvaa yhteiskuntaa ylläpitävää porvaria ei ainakaan saa siihen tehtävään päästää.
Huutaa vaalitorilla nyrkki pystyssä että meidän on varmistettava Ukrainan voitto. Mitä tekemistä Ukrainalla ja eduskuntavaaleilla on keskenään, ei mitään. Täysin sekaisin koko kuikelo.
Ukrainan sota vaikuttaa koko maailmantalouteen ja Suomi on osa maailmaa mitä sisäänpäin kääntynert oikeistopersut eivä näy ymmärtävän.
Ymmärtkö sinä, että eduskuntavaalit koskevat kotimaanpolitiikkaa, mutta Marin tekee vaalikampanjaa Ukrainan sodalla. Siinä on se ero - hän nimenomaan pelaa vaalikampanjassaan Ukrainan sodalla. Ne ovat kaksi eri asiaa, mutta Marinille ei tunnetusti ole mikään pyhää. Tarkoitus pyhittää keinot!
Jos ei ihminen osaa hoitaa omaa elämäänsä, niin miten voidaan olettaa, että osaa hoitaa tärkeitä valtion asioita?
Totta! Ei hyvältä näytä perhe-elämä!
Marin on härski, ratsastaa Ukrainan sodalla .
Tässä sen näkee mitä kypsymättömyys saa aikaan.
PS voittoon!
Eihän tuota kotonaan kukaan kestäisi,silloin kun sattuu siellä olemaan.Kuikelo pelle!
Pääministerin pitäisi edes osata käyttäytyä mutta sekin on Sannukalta liikaa vaadittu ..
https://www.youtube.com/watch?v=m1hvnguaZOA
Itseään tyrkyttävä itseään täynnä oleva Narsisti,joka ei osaa muuta kuin räkyttää ja haukkua muita. Luulee olevansa "Itse Täydellisyys".