Onko putinia oahempaa murhajaa kellään tiedossa

Venäjällähän on äärioikeisto ditatuurinjossa eikaat saavt kaikkinvaktion tahat klyhät orjia.

Kokoomus ja oikeistopuolueet hamuaa saman suomeen kovqlamvauhdilla

Nytkin yritystuet siis sosiali qpu rikaillemvoitollisllemyrityksille jo 9 miljardii plus veroedut ja ei alv veroja ääkaiken rikaidennhubin maksat sinä köyhän duunari
451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tietenqin Putiqin edeltäqä Stalin

Äänestä

Putte on vielä pieni tekijä suurempien kommarijohtajien ja jenkkien rinnalla, mutta kyllä se siitä.

Äänestä

Suurimmat rikolliset tekevät päätöksensä kirjoituspöydän takana tai hienossa ympäristössä kokoustaen, kuten esim. Wannseen kokous 1942, jossa sovittiin juutalaisten tuhoamisen mallista.

Suomessa vastaavia päätöksiä voidaan tehdä hyvin siististi jakkupuku tai teryleenipuku päällä terveydenhoidossa.

Hyvinvointikonserneissa evätään tai pitkitetään hoitoon pääsyä joltakin kalliin hoidon tarvitsijalta,

Kelassa voidaan evätä korvaus harvinaisen, henkeä uhkaavan sairauden kalliilta lääkehoidolta.

STM:ssä toiminta on ollut kaikkein härskeintä. Perheministerin ja kanslispäällikön johdolla on kävelty asiantuntijoiden ylitse puhtaasti ideologisista ja vallanhalullisista syistä.
Edes rahan säästämisestä ei ole ollut kyse vaan rahaa on pantu haisemaan oikein urakalla, että on voitu haitata sairaiden hoitoa.

Äänestä

Kokokus antaa rikaile sosiaalietutta vietäväksi veroparatiiseihin mutta ei hyväksy köyhälle sosialietuutta ruokaan

Milainen puolue tuolinen on jotka sosdan aikannhakuaa olla tinkimöttä kauppiaiden suurista voitoista

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjällähän on äärioikeisto ditatuurinjossa eikaat saavt kaikkinvaktion tahat klyhät orjia.

Kokoomus ja oikeistopuolueet hamuaa saman suomeen kovqlamvauhdilla

Nytkin yritystuet siis sosiali qpu rikaillemvoitollisllemyrityksille jo 9 miljardii plus veroedut ja ei alv veroja ääkaiken rikaidennhubin maksat sinä köyhän duunari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu