Marinin Hornetmöläytykset ja lupailut..

Anonyymi-ap

Sanna lupaili ukrainalle hornetteja. Ja Presidentti ja Puolustusministeri eivät tienneet koko jutusta yhtään mitään ! Ominpäin meni lupailemaan ja elätteli ukrainalaisille toiveita koneista! Ja nyt ne onnettomat ukrainalaiset sit anelee niitä hävittäjiä meiltä.. Ja marin selittelee ja kiertelee ja yrittää häivyttää tehtyä virhettään.. Taitamaton ja tunari on kiiltokuvasanna. Pelkkä kiiltävä keulakuva. Tyhjä poseeraaja. #jauhojengi.

6

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      seiskassa oli juttua että sanna M olis eronnu.. mut asiaa pimitetään vaalien yli.

      • Anonyymi

        Juu ero tuli. #7


    • Anonyymi

      Hallintotieteiden maisterina Sanna Marin tiesi perustuslaissa mainitun marssijärjsetyksen täysin mainiosti.

      Hänellä pääministerinä ei ole mandaattia alkaa tehdä Suomen ulko- ja turvallisuuspolitiikkaan liittyviä uusia avauksia aloitteita, ilman että niistä on ensin sovittu tasavallan presidentin kanssa.

      Sanna Marin ei välittänyt tästä lainkohdasta lainkaan. Hän tunkesi kinttunsa väkisin tasavallan presidentti Saili Niinistön tontille. Kansalaiset eivä tällaisesta tunkemisesta tykkää. Etenkin kun Sauli Niinistöllä on koko ajan 93% tuki kansalaisten suunnalta.

      Sanna Marin teki pahan arviointivirheen. Eikä nirppanokkana ole viitsinyt edes pyytää asiaa millään lailla anteeksi, selitellyt tai pahoitellut sitä, presidentin suuntaan.

    • Anonyymi

      sannan miehellä on ny uus..

      • Anonyymi

        Sannalla ittellään on ollut pitkän aikaa, vaihtelevia miehiä matkassa, oluthuuruisissa kemuissa.
        https://aijaa.com/CIRJn9


    • Anonyymi

      Marin on kyllä oikeasti pelkkä kiiltokuva, Poseeraava tehohymyä puristava tyhjäpää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      31
      3656
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3313
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      94
      3187
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3098
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      68
      3013
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2745
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2540
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2453
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      44
      2328
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2080
    Aihe