Salis, pelästyin omaa pieruani

Rakas kakkakollega, pieraisin töissä (Varissuon sosiaalipummien työpaja) niin hirveän pierun, että oli pakko karata paikalta. Haju oli Pieriksenkin mittapuulla melkoisen huumaava. Mitä luulet, pitivätkö työkaverit minua sankarina kun työnsin ilmoille tuollaisen mestariteoksen? Saanko palkinnon nyt? Onko iskukykyni heikkenemässä kun omat aromit heikottavat? Pitääkö mennä taas lataukseen? Ja ennenkaikkea, leijailiko haju sinne Espooseen asti?

RRRRRRRRRRRRRRRUIIIIIIIIIIIIIIIIIKKKKKKKKKKKKKSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS KLURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR ROTLOTLOTLOTLOTLOT MOUUUUUUUUUUH GGGGGGGGGGGGRUNTS RÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄH UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUHHHHH PIERUUUUUUUUUUUUUUUUUU KAKKAAAAAAAA SONTAAAAAAAAAAA OLEN MESTARI TÄSSÄ, HAJOTKAA TE VELLIHOUSUT OSAAMATTOMUUTEENNE!!! PIERIS ON PARAS EIKÄ TAIVU KOSKAAN!!!!

14

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ammattimaista piereskelyä, varo etteivät työvoimatoimistossa katso sinua ammatinharjoittajaksi piereskelyn alalla.

    • Anonyymi

      Pieris darling, meillä Epsoossa tuli yleishälytys, happinaamarit tippuivat katoista julkisissa paikoissa, äidit söivät poikasiaan, ulkkikset selailivat lentolippuhintoja, homo-Audit eivät käynnistyneet, viemärit tukkeutuivat hätäkakoista, homosivarit ja -hipit sotkeutuivat fillarinketjuihin, jne.

      Pieris, nyt olet saavuttanut PieruSensei-tason. Se on paskomisen ylin aste, parempi kuin musta vyö hanskaanvedossa tai kessunjämät tykistössä. Lähetän sinulle Woltin kautta Kakkaristin tammenlehvillä ja miekoilla, huokoiset paskomishousut, ja kunnon lenkkarit, niin pääset karkuun tuhoalueelta.

      Hieno suoritus kyllä, mutta kollegiaalisista syistä voisit odottaa tuulensuunnan muuttumista jonnekin muualle kuin meille Espoolle. Oli melko sakeaa ilmaa täällä, buustattuna mikromittaisilla leijuvilla kakkelmarjoilla...

      Onnittelut uudesta arvonimestäsi. Siinä vuorineuvokset yms. kalpenevat.

      Pieruterveisin: Paskamarsalkka Salis (evp)

    • Anonyymi

      Pieris, voisin tulla omaishoitajaksesi. Kilometrikorvaukset Daatsian käytöstä välillä Espoo-Kupittaa 1,40€ / km, 200€ / timma lähityöstä, lääkkeet KELAsta. Domestos, CillitBang yms intiimihygieniakalut Fattan laskuun. Lopullinen ratkaisu lähimmän hautaustoimiston (ongelmajätelaitos) kautta.

      Rakas Pieris, näinkö tämä kaikki päättyy? Mulla on vielä tukevia kusistondiksia, enkä haluaisi tuhlata niitä turhuuksiin, ninkus lapaseenhakkaamiseen.

      Yritetäänkö vielä kerran, vaiks oot letkuissa ja saattohoidossa? Menen terapiaan, pipo fiiraa nyt lujaa. Pieris, pelasta minut.

      T: Ranteet auki -Salis

    • Anonyymi

      Pieris, tuunasin just tattia Tummelilla, Daatsia käynnistetty, ratsu ja ritari valmiina Varissuon koitoksiin. HiiHaa.

      T: Sissi-Salis

      • Anonyymi

        Tulta päin ussikset. 😅


    • Anonyymi

      Pieris, ruparesori kasvoi umpeen pelkästä riemusta, kun luin että se Mariini lopettaa noi hommat. Suomen kansa voitti siinä.

      Paskotaan sille.

      T: Politiikka-Salis

    • Anonyymi

      Loistavaa, työsiirtolassa tapahtuu jotain,

      Pieru rusahti haiseen

      • Anonyymi

        Kato, pedo päässy nettiin. Ikä on vain numeroita, ninkus Bagdadissa. Jos ei viisvuotiaana kestä avioelämää, nin revetköön sitten.
        Voimia omaisille.

        Hii Haa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kato, pedo päässy nettiin. Ikä on vain numeroita, ninkus Bagdadissa. Jos ei viisvuotiaana kestä avioelämää, nin revetköön sitten.
        Voimia omaisille.

        Hii Haa

        Haisappa itte


    • Anonyymi

      Pieris, kehitin uuden soittimen. Haen sille EU-, SETA-, ALKO-, yms tukiaisia. Patenttinumero 013 112.

      Se keksintöni on PieruCembalo. Kun peräilmaa valuu yhtenä Vuoksena pärssiistä, niin näppii samanaikaisesti turvonnutta kullinnuppia kevyesti terävällä harpilla tai naskalilla (ehkä oikea jääpiikkikin), niin peräilman taajuus muuttuu oleellisesti monta oktaavia lihasreflekseistä johtuen.
      Siitä sitten soittamaan. Olen jo oppinut Säkkijärven (Pervomaiskoje) polkan, ja Jääkärimarssin. Tero on reikiintynyt, kusi on kuin kastelukannusta. Peräilmassa parin ilmakehän paineet, kakkelmarjat ropisevat rumpusoolojen tahtiin. Pyrinkö Euroviisuihin? Vai menenkö sovinnolla takaisin lepositeisiin?

      T: Taitelijasielu-Salis

      • Anonyymi

        Eikä tässä vielä kaikki. Homo-Audit kaatuvat kakkelberg-marjojeni rumputuleen parkkihallissa, joten myin itseni ja ydinsotaa syleilevän aanukseni ilmatorjuntajärjestelmäksi Moskovaan. Jos homo-Audi kukistuu, ni kyä putoo B-52 taivaalta.

        Kato kuule tiäksä, nyt lähtee. Ei kande mulle alkaa...

        T: It-Salis


    • Anonyymi

      Pieris darlink, myin sinut Mongolian ulaanipäällikölle ydinasepelotteeksi. Metaanituotantosi vastaa 1700 jakkihärkää, karvankasvusi samalla akselilla, Kun pistät "täyden höyryn" päälle, siinä maailma vapisee. Jalosukuinen metaanikaasusi tappaa kaiken elollisen 50km säteellä, kakkelbergmarjasi pudottavat hävittäjät ja ohjukset taivaalta, ja maa järisee ja iskee tulta. Siinä se Kiovan pellekin kalpenee.

      Sain sinusta hyvin fyffee, joten tehdään treffit Ulan-Batorin rautatieaseman ravintolaan, ja juodaan kaikki pois. Juhannuksena tätä vuotta iltapäivällä.
      Juhlapuku, pienet kunniamerkit.

      T: Sotahullu-Salis

      • Anonyymi

        Voe vouee


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      195
      2222
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      39
      1537
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      132
      1194
    4. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      56
      952
    5. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      267
      947
    6. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      886
    7. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      20
      872
    8. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      246
      788
    9. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      18
      755
    10. Aina ku nään sun kuvan

      Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭
      Ikävä
      58
      753
    Aihe