Räikeään asuun pukeutunut asiantuntija lasketteli luikuria taas oikein huolella. Nimeä en viitsi sanoa, kun suomessa on tullut maan tavaksi vainota totuudenpuhujia.
Ilmastonielusta kyse. On kuulema harhaa, että suomi on euroopan metsäisin maa. Saksa, Ranska, Italia jne. kaukana edellä.
HEI HALOO. Eihän metsäpinta-aloja voi verrata maa- maata vastaan, se pitää suhteuttaa asukaslukuun. Ilmeisesti nyt tälla lailla keksitty vedätys on syynä suomen mukamas romahtaneeseen hiilinieluun.
TÖRKEÄÄ HUIJAUSTA KAIKKI
Ilmastonielusta kyse. On kuulema harhaa, että suomi on euroopan metsäisin maa. Saksa, Ranska, Italia jne. kaukana edellä.
HEI HALOO. Eihän metsäpinta-aloja voi verrata maa- maata vastaan, se pitää suhteuttaa asukaslukuun. Ilmeisesti nyt tälla lailla keksitty vedätys on syynä suomen mukamas romahtaneeseen hiilinieluun.
TÖRKEÄÄ HUIJAUSTA KAIKKI
Vastaukset 9
Vanhimmat
Maksa pois vaan. Ei kannata miettiä syytä, kyllä ne syitä keksii. Kiltisti vaan maksat kaikessa kulutuksessasi niin maailman onnellisin status vaan vahvistuu.
SDP-ÄäriVasemmisto(Kommunisri)-MyrkynVihreät ja RKP - Valehtelee Aina !
--------------------------------------- On Tämä Nähty ! -----------------------------------
.
Onneksi On PerusSuomalaiset Puolustamassa Suomen Kansaa Ja Kansa Antaa Kannatuksensa PerusSuomalaisille ! - Onhan Se Varma Asia !
Kokoomuksen intressiryhmä ovat rikkaat yritysten omistajat ja pääomasijoittajat, jotka myös vaalirahoittavat kokoomuslaisia ehdokkaita.
Valitettavasti myös valtamedia näyttää olevan kokoomuslaista kannattajakuntaa. Asiaohjelmia on hyvin vähän. Vaalikoneet ja -väittelyt eivät anna äänestäjille tarpeellista tietoa eri puolueiden todellisista eroista esimerkiksi tulonjaosta, verotuksesta tai julkisen sektorin palveluista verrattuna yksityisiin.
Media on näköjään siirtynyt rahoittajien edunvalvojaksi — jopa yleisradio
Minne hävisivät entisen tv2:n ajankohtaisohjelmat ja asiaohjelmat, kuten "ajankohtainen kakkonen"? Miten urheilu voisi muka korvata asiaohjelmien puutteen?
Media tarjoaa epäoleellista tietoa "teetä ja sirkushuveja" kun tarvittaisiin tutkittua tietoa kansantaloudesta, valtion budjetista, perusturvan heikkoudesta, tuloeroista, verotuksesta, työajoista, toimeentulotuesta, maaseudun autioitumisesta, asuntomarkkinoista, surkeista ja kalliista pankkipalveluista (jotka mahdollistavat ikäihmisten huijaukset) , kestävyysvajeesta jne.
Miten käy sananvapauden kun puolueetonta lehdistöä ei ole ja ainoastaan isoja mainostuloja saavat lehdet pärjäävät postin nostaessa jakelu maksuja ja kun television asiaohjelmat korvataan urheiluohjelmilla ja lukemattomilla uusinnoilla.
Uutisetkin ovat lähinnä uutisotsikoita, jotka eivät kerro tutkimustietoa ja eivät siten ole tutkivaa journalismia. Tutkimuksiin perustuva tieto on itse kunkin googlattava eri tietolähteistä. Valitettavasti.
Äänestä
Nämä frofeetat paskan laskemisella turvistaa vetäneet sellaisetrahat jotta on kerska kuluttaa kun tavis kärsii.
Pelle silmälasipäinen viherNatsi selitti outoja...
Tuollaiset "asiantuntijat" aiheuttavat sen että maksamme itsemme kipeiksi, ja meillä ei ole enää sairaanhoitoon !
Suomessa suot eivät ole hiilinieluja.
Ruotsissa ja muissa maissa ne ovat !
Tästä aihetuu Suomelle kymmenien miljoonien hiilialijäämä -> LASKUTAPA
Tämä sitten joudutaan ostamaan Saksan, Ransakan,Italian, Hollannin...ym mailta.
AIKOOKO aLANKOMAAT PALAUTTAA NE ALUEET ENNALLEEN JOTKA SE ON
PATOJEN TEKEMISEN AVULLA OTTANUT KÄYTTÖÖN - Pitäisi koska ENNALISTAMINEN
Metsittääkö keski-eumaat pintaalansa 70% metsiä, kuten se on Suomessa.
Tuo on alakanttiin laskettu Suomen osalta
Paneeli kommunistien juonia.
"Räikeään asuun pukeutunut asiantuntija lasketteli luikuria taas oikein huolella. Nimeä en viitsi sanoa, kun suomessa on tullut maan tavaksi vainota totuudenpuhujia."
Tuo on viisasta , hyvä suojella itseään.
Eihän suomalainen uskalla edes kertoa ketä äänestää..............................................
Tuonnäköisellä feikillä on varmaan naisten pikkarit ja anustappi päivittäisessä käytössä. Ilmasto on lämmennyt jääkaudesta lähtien eikä ihmisellä ole ollut asian kanssa mitään tekemistä.