Asteroidi ja Sanna Marin

Asteroidi ohittaa maan melko läheltä, mutta pysyy niin kaukana ettei SDP pysty lähettämään sinne rahaa ja näin lisäämään Suomen velkataakkaa.
7142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Marin omistaa kyseisen asteroidin.

Äänestä

Mutta kohta pystyy kunhan Kulmunan Suomi Avaruudenvalloituksen Suurvallaksi -hanke valmistuu.

Äänestä

Luulen että asteroidi kurvaa Hgin kohdalla sen verran, että pm ehtii meidän lompsamme tyhjätä siihen.

Äänestä

Joko Sanna on samoissa lukemissa ku Kokoomuksen Katainen, paljonko on muuten tullut tuottoa niistä Kataisen Kreikkaan antamista mijardeista?

Äänestä

Onnea Suomi

Äänestä

Yrittää ainakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Asteroidi ohittaa maan melko läheltä, mutta pysyy niin kaukana ettei SDP pysty lähettämään sinne rahaa ja näin lisäämään Suomen velkataakkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu