Marin luovutti - ääni ei muka kestä

Mutta mikä pakko se on aina huutaa tenteissä.
1971
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Pelkuriämmä. Olisivat sanoneet , että keskustelu englannijs ja saa somettaa samalla. Ämmä olis istunut siellä kolme tuntia ennen valmiina

Äänestä

SDP on jänishousupuolue.

Äänestä

Sanna Marinin käyttäytyminen on ollut tosi outoa viimeisimmissä tentissä.
Huutamista toisen puhuessa, syyttämistä silmät seisoen päässä ja itsehillintä täysin menetettynä.
Jotain poikkeavaa on tapahtunut, ei ole kyseessä pelkkä äänen pettäminen, joku muu on pettänyt.

Äänestä
  • Aika hyvin kuvattu. Sannalta puuttuu täysin itsehillintä. Mitä jakaa instassaan on silotettu, kiillotettu puoli parhaasta mahdollisesta Sannasta. Joka taas näkyy harvoin meille suomalaisille live-elämässä.

    Äänestä

Minkähän moinen ilmapiiri siellä vaalikiertueella todella on ollut ?

Äänestä

Li ja huutaja nostivat kädet pystyyn, onkohan tappio tiedossa, niin turha sinne on mennä "käpyä" polttamaan.

Äänestä

Huutaja häviää väittelyssä aina, viileä sen voittaa.

Äänestä

Tequila on inhottavaa ainetta kun se vie äänen..

Äänestä

Kirkuminen on raskasta.

Äänestä

Olan mälli jäänyt kurkkuun.

Äänestä
  • Karmeaa!!

    Äänestä

Taitaa olla aika rankkaa tehdä WEF:ille hommia.

Äänestä

Menikö Purralta korva lukkoon jos kerran ääntä lähti

Äänestä

MARIN ON VÄHÄN NIIKUN HULLULLE HEIMUUTA.

Äänestä

Patterit loppupuolella

Äänestä
  • Parin päivän latauksella akku kestää yhden huuto illan.

    Äänestä

Taitaa olla muita ongelmia

Äänestä

Marin ja koreografia kuin lava-artisti konsanaan

Äänestä

Huutanut ja bilettänyt koko hallituskauden. Kai äänikin jossain kohtaa brakaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta mikä pakko se on aina huutaa tenteissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu