Tik... tak... tik... tak... Kokoomuksen aika tulee vääjäämättömään loppuunsa. Osaamista ei vaan ole!
Kellot lyövät Kokoomukselle
Anonyymi-ap
3193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Ei ole sdp:llä vassareilla vihreillä keskustalla eikä kokoomuksella. Ainoat järkevät kannanotot ovat olleet kristillisillä ja perussuomalaisilla. Tulevaisuus on heidän käsissä. Onneksi. Muut ovat näyttäneet kelvottomuutensa.
Se, että persussuomalaiset ovat eri mieltä kuin kaikki muut, ei tee heidän kannanotoistaan järkeviä.
Päinvastoin.
bob-mainoslauseet ei sittenkään riittäneet kirittämään voittoon no parempi onni ensi kerralla
Missä SDP- leikkauslista viipyy?
Velka- Sannan lainarahat on varmaankin muuttunut tuloiksi. vai mitä demari ?
Demarille kaikki on ilmaista.
Pääasia on että saa sosialisoida SDP
Alkaa kuulostamaan ihan siltä, että kokkareilla on hätä! Tik... tak... tik... tak...
Missäs se teidän Kokoomuksen leikkauslista on? Valtonen tv:ssä:"No se työttömyysturva ja ... no se työttömyysturva." Surkeaa Kokoomus!
Niin ja ansiosidonnaisen alaspäin viilaus?
Persut sentään sanovat suoraan, että he leikkaavat vähemmän tärkeistä menoista, mutta he eivät kerro perinteisiä kehitysapu- ja maahanmuttomenoja lukuunottamatta, mitä ovat vähemmän tärkeät menot.
Eivät ole Suomalaisen asialla nämä Bilderberg porukat. Mitä nämä edes tekevät Suomen politiikassa, muuttaisivat ulkomaille.
Purra pääministeriksi ja heti seuraavaan Bilderberg -kokoukseen.
Niinhän siinä varmaan käy kuitenkin. Pitäisi olla koko sakki pihalle ja oikeasti valvotut vaalit ja nämä epämääräiset ulkomaiset "ääntenlaskenta" järjestelmät pois käytöstä. Tämä maa on niin täysin mädätetty, että tuskin tämä paremmaksi heti muuttuu,
Valtosen tv-esiintyminenkin taisi viedä Kokoomukselta muutaman äänen. Ja Orpo hoitelee loputkin äänet.
Orpon on alettava ottaa loppukiriksi katuväkivalta osumaa. Tässä nyt muu taida auttaa?
SDP, Vihreät ja Vasemmisto. Valitettavasti kaikkien kyseisten puolueiden puheenjohtajat ovat helposti suuttuvia riitapukareita, huutavat päälle toisten puheevuorolla, ovat fanaattisia, heidän kanssaan ei toteudu mikään demokratia.
Kokoomus Persut, Kristilliset ja RKP, sikuisen ihmisen puolueita kaikki.
Nyt tenavatähdet on nähty ja epäpäteviksi todettu ja siksi aikuiset hyppää takas ruoriin. Piste.
Johan se Orpo oli kyvykkyyttään näyttämässä edellisessä hallituksessa ja huonohan se lopputulos oli silloinkin. Äänestäjien ei kannata hakata päätä enää samaan seinään. Marin on hoitanut hommansa hyvin ja hänellä on tahtoa ja voimaa tehdä asioita!
Minkä sille mahtaa kun puolet kansasta on umpitolloja ja eivät ymmärrä omaa parastaan? Viitti perkele käydä edes äänestämässä. Niin ja se omaparas köyhälle ole ainakaan kokoomus.
Kelloliikkeiden mainostamista.....
Päin vastoin, koska tuo Kokoomuskello jätättää ja ei muutenkaan oikein toimi.
Taitaa kansan mitta olla melkosen täynnä noita viimesijaisen tukien varassa olevien ja työväestön höykyttämiseen .Ei tartte paljon rivien välitä lukea kun ymmärtää tuon .Sipilän työttömien kyykytys ja kikytys poiki liikenne valoissa yhteen törmäyksen kanalaisen mielipahan kanssa ja nyt Ben sai tuta tuosta oman osansa Kokoomuksen linjaamien leikkaus linjojen myötä. olisi syytä ryhtyä kiinnittämään kansalaisten toimeentulomahdollisuuksiin sen sijaan että pyritään saamaan aikaan historiallisia päätöksiä ja omaa nimeään historian kirjoihin, enne kuin kuin kansan mitta täyttyy lopullisesti ja saavat nimensä kirjojen sijaan hautakiveen. Kokoomus tuskin saa sen kummempaa kannatusta näissä vaaleissa ,hyvä että ei tule haudatuksi.
Kokoomus halusi Sipilän hallituksessa ollessaan ohjata aina vaan lisää rahaa ulkomaisten sijoitusyhtiöiden omistuksessa oleville yksityisille terveysfirmoille. Tyhmempikin tajuaa, että niiden tehtävänä on maksimoida voitto. Sähköverkkoa jo myytiin Carunalle ja sen omistajat nauravat edelleenkin pankkiin mennessään.
Köyhä tykkää kun sitä kunnolla kyykyttää. Ja äänestäminen sille on myrkkyä. Ihan kuin jollekkin kellonviisarin siirto tunnilla eteenpäin. Kohti tunnin valoisempia kevät iltoja.
Perinteisesti suomalaiset ovat perinteisesti äänestäneet niitä, jotka eniten lupaavat kurittaa tätä masokistista kansaa. Onneksi sekin on nyt muuttunut.
Suomalaista äänestäjää pitääkin lyödä ja rangaista tyhmyydestään. Kun kokoomukseen päin kääntyy yhden Benin tuuppaamisesta.
Valtosenkin aika Kokoomuksessa oli ja meni.
Koski tulloo ja helmansa paukkaa!
Mutta Koskellahan on niitä rajoitteita...!
Eikös sillä oo vain sopeutumista ollut? Viimeiset neljä vuotta ollut. Pois kansanedustajan palkoista?
Vaikeetahan se on kun pitää yrittää sopeutua. Varmaan piristyisi taas siitä edustustehtävistään vuosia poissaollessaan huomattavasti, jos pääsisi taas edustehtäviin köyhiä kyykyttämään?
Tähän vaalien tunnelmaan sopii:
https://www.youtube.com/watch?v=UQoTXZam1wQ
Viiden päivän kuluttua koittaa TUOMIOPÄIVÄ!
Alkanut benien pökkiminen . Tuota leikkuu paskaa, kyllä sopii neljävuotta taas tarjota. Jää vain katsottavaksi, kauanko sitä katsellaan?