Kokoomus ajaa EK:n kylmää politiikkaa

keski- ja pienituloiset kärsijöinä.

Ääni kokoomukselle on ääni Häkämiehelle
487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko EK ja Kokoomus sama asia?

Äänestä

EK puolue on pimeä puolue. Ei ole rekisteröitynyt mutta silti johtaa hallitusta . Häkämies on oikeasti pääministeri. Marin on vain koristus.

Äänestä

Pankkiirit toteuttaqvat perskeon ja Stubbin agendaa, tutkinnat liittyvät järjestelyihin, joissa on tarkoitus välttää osinkoveron maksu. Järjestelyssä osakkeen omistaja siirtää osakkeen lyhyeksi aikaa sijoittajalle, joka on ulkomailla vältelläkseen veroja.

Järjestelyssä sijoittaja pitää osaketta hallussaan osingonmaksun ajan, jolloin sijoittaja ei maksa osingoista ollenkaan veroa tai saa siitä muutoin hyvitystä. Tämän jälkeen sijoittaja myy arvopaperit takaisin alkuperäiselle omistajalle, ja järjestelyllä säästetyt rahat jaetaan osapuolten kesken.

Äänestä

Voi olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

keski- ja pienituloiset kärsijöinä.

Ääni kokoomukselle on ääni Häkämiehelle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu