Haluaisin tietää kyseisen lääkkeen vaikutuksista, kuin myös ilmenneistä sivuvaikutuksista.
Kyseessä keskivaikean masennuksen hoito ja ensimmäinen lääkitys tarkoitus aloittaa Seromex:llä.
Käyttökokemuksia, kiitos !
Kyseessä keskivaikean masennuksen hoito ja ensimmäinen lääkitys tarkoitus aloittaa Seromex:llä.
Käyttökokemuksia, kiitos !
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen käyttänyt Seromexia ja tällä hetkellä käytän Seronilia, mutta ilmeisesti niillä on sama vaikuttava aine. Minulla ei kummemmin sivuvaikutuksia ilmennyt tai en ainakaan huomannut mitään. En nyt muista millä annoksella aloitin mutta sitä annosta on mulla suurennettu kun se ei tuntunut auttavan ja syön nyt 20mg päivässä. Musta ei nyt varmaan paljoa apua ollut, toivottavasti joku osaa kertoa paremmin! :)
Hei, olen käyttänyt seromexia viitisen kuukautta 30 mg aamuannoksella,sivuvaikutukset ovat olleet vähäiset verrattuna johonkin toiseeen masennuslääkkeeseen jota olen kokeillut.En tiedä kuuluuko asiaan mutta helpotusta on tullut paniikkioireisiin ,ärtyneisyys lisääntyi ja rohkeus ,mitkä ovat vain positiivisia asioita vievät elämässä eteenpäin,joten kannattaa kokeilla- millaisia oireita sinulla on ollut? Ahdistuneisuuteenkin on tullut apua.
kokemuksia kenelläkään seromexin käytöstä ??????
Söin itse kyseistä lääkettä puolisen vuotta vakavaan masennukseen ja ahdistuneisuuteen.
Kaikki on tietysti yksilöllistä, mutta minulle ei lääkkeestä ollut apua oikeastaan ollenkaan. Elämä meni toisin sanoen entistä enemmän tasaiseksi mössöksi eikä mikään tuntunut miltään. Vaikeaa tietysti sanoa mikä johtuu lääkkeestä ja mikä itse masennuksesta. Sivuvaikutuksia ei kuitenkaan ollut. Yleensähän on niin, että alun huimaus yms. kertoo ainakin siitä, että lääke vaikuttaa jotenkin.
Toivottavasti lääke sinua auttaa! Jaksamista.