Hitto, osaa se puhua, viimeisenä "työpäivänä" puhui toveiden kanssa varttitunnin, enempi kuin 4v aikana yhteensä. Kolminkertainen eläköön huuto isänmaan asioita ansiookkaasti ajaneelle kansanedustajalle, ei muuta kuin valtion eläkkeelle, pitkää ikää, hyvää matkaa.
Pirkka Pekka Petelius
Anonyymi-ap
2495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
PPP ei taida olla kovin sosiaalinen ja puhelias. Jossain vanhassa lehtihaastattelussa tunnustikin ettei viitsi pitää yhteyksiä entisiin työtovereihinsa.
laitappa pekka käsi sydämmelle täytitkö lupauksen äänetäjille.
eli siellä istuu monta loisijaa.
Vihreät ovat kaikki loisijoita.
Pirkka-Pekka on luonnon asialla, nimittäin ihmisluonnon. Ihmisluonto on ahnas, varsinkin rahalle.
Petelius oli vain luonnollisilla asioillaan eduskunnassa.
Puhui siinä sivussa kerran vuodessa....
PPP=Point to Point Protocol
Hyvinhän tuo PPP on asiansa hoitanut.
Ei ole harjoittanut eripuran levittämistä eikä harrastanut muiden tahallista väärinymmärtämistä. Äänestysnappiakin on painanut tarvittaessa. Äänestysnapin painaminen on loppujen lopuksi kansanedustajien ainoa oikea tehtävä.
1960-luvulla TV:ssä tulevaisuuteen sijoitetussa Jetsonit animaatiosarjassa Jori Jetsonin työ oli painaa yhtä nappia. Hän aina ajoi lentävällä autollaan työpaikalle istumaan ja painelemaan sitä nappia. Hänellä oli siellä myös se lyhytkasvuinen pomo.
Juu, Jori Jetson napinpainaja.
Pirkka Petelius Paffin mannekiini.
PPP on kyllä kautta historian pettymys eduskunnassa. Oppikirjaesimerkki huonosta julkkisehdokkaasta. Pääsi eduskuntaan YLE:n luontoillan kuuntelijoiden äänillä, mutta ei saanut mitään aikaan 4 vuoden aikana, ei yhtään mitään.
Niin, on tullut tavaksi, että ihmiset äänestävät pellejä eduskuntaan.
Nuorisovaalien perusteella saamme varmaan vielä Pasi Viherahonkin presidentiksi.
Aake Kallialakin olisi ollut Peteliusta parempi.
Petelius pyyteli pr mielessä anteeksi lappilaisilta, muttei mustalaisilta, eikä etenkään Tommy Ekblomilta, jota hän härskisti mollasi vitseissään. Näiden painoarvo äänestyskopissa oli liian kevyt vihreiden mielestä?
Katsoin tänään valtiopäivien päättäjäisiä telkusta, mitä hittoa, siellä haaskat olivat pitopöydän ääressä, lautaset täynnä kaakkua ja muuta..ylipainoa ja muuta mekot täynnä..median edustajia pilvin pimein..johtajia ja muita ..MTV johtaja Einonen & kumpp..mitä ne siellä ??? Ens viikolla uusiksi..uuden eväspöydän ääreen, samat heppelit ja varmaan haalitaan vielä lisää napustelijoita...minulla on hyvä ehdotus sille 6miljardin säästöille..alkuun olis helppo muutama satatonnia ottaa pois... mutta eihän sitä voi ..nam nam , on tämä hyvää...
"MTV johtaja Einonen"
Sopimassa, mistä nostetaan seuraava "tärkeä puheenaihe" mediaan. Olisiko se vaikka työperäinen maahanmuutto vai kestävyysvajakkius.
Peteliuksen saavutukset eduskunnassa ,siis silloin kun huvitti olla edes paikalla, anteeksipyyntö aslakeilta, siinä kaikki, kyllä oli helppoa rahaa.
Mitä muuta voi odottaa Suomen parhaalta pelleltä?
Samanlainen kuin Jani Toivola, kumpikin makasi sairauslomalla suurimman osan edustaja-ajastaan. Jani pöyristyi aina välillä ja pääsi lehtiin. Tämä toinen katosi oudosti ja pyyteli anteeksi kun esiinty sketsissä jossa oli pukeutunut poroksi ja päräytti papanat lattialle.
Oikeita vihreiden älykköjä kumpikin. Kertoo enemmänkin äänestäjiensä totaalisesta ja
pohjattomasta totteromismista,kuten myös tuosta mulatista, joka ei muuta tehny, kuin kehui homoutta valtion kyydillä ajellen kouluihin valehtelemaan.
Juu ja laskutti kouluja kun poikkesi sanalle.
Lyhimmät taksimatkat Toivolalla olivat alle 300 metriä.
Sinne meni minunkin verorahat Toivolan härskiin mukavuudenhaluun!!
Pirkasta tulee mieleen meidän poika. Hän ei ruvennut puhumaan ollenkaan. Huolestuimme vaimoni kanssa asiasta, emme kumminkaan vienneet häntä sairaalaan tutkimuksiin. Sitten koitti päivä hänen ollessaan 3 vuotias jolloin ihme tapahtui. Ruokailessamme hän sanoi yhtäkkiä, suola. Innostuin asiasta ja sanoin. Osaathan sinä puhua, miksi et ole aikaisemmin sanonut mitään? Hän vastasi. Ei ole ennen puuttunut suola ruokapöydästä.
VL Kominkinen
PPP on Suomen paras pelle.
Suutari pysyköön lestissään.
Häpeäisin pirkka-pekan lapsena jo niin paljon että muuttaisin rinkebyhyn...
Eipä tule mieleen mitä hän sai aikaan. Yhtään puhetta enkä mitään häneltä kuullut.
Saahan siellä puhua mutta missä kuulijat?
https://aijaa.com/ckiGqi