Eilen aamulla kohtasi kuoleman silmästä silmään kun ajoin moottoritietä. vastakkaisesta suunnasta rekka olsui kaiteeseen ja tämän seurauksena sain eteeni paljon irtotavaraa, mm ilmeisesti valaisinpylvään, joka onnekseni osui puskurin vasempaan etukulmaan eikä tuulilasiin tai minuun.
Selvisin tilanteesta hengissä, mutta auto taisi mennä lunastuskuntoon.
Nyt odottelen vakuutusyhtiön tutkintaa ja päätöstä korvauksista.
Tietenkin pitäisi olla onnellinen, että jäin henkiin, mutta autonkorjausfirma huomasi ettei minulla ole "törmäysvakutusta" ja epäili vahingon korvattavuutta. Minulla on sutossa vain osakasko.
Nyt tänään vakuutusyhtiöltä oli tullut tekstiviesti, jossa pyysivät minua merkittsemään onnettomuuspaikan!!!
Linkissä oli koko Suomen kartta, josta minun olisi pitänyt löytää onnettomuusalue...
Suurensin karttaa ja löysin motarin, mutta minulla ei ole mitään hajua, siitä kun katson karttaa että missä onnettomuus tapahtui. Järkytyin tapahtuneesta niin paljon, etten edes tiedä ajoinko kartassa olevan vesistöalueen ohitse. Ja olin menossa töihin, jolloin en yleensäkään katso kuin tietä ja kelloa.
Soitin illansuussa hätäpalveluun ja sovimme, että soitan huomenn Tapiolaan ja kerron että karttahavainnot on mahdotonta tehdä. Saa nähdä jäänkö ilman korvauksia, mutte tärkeintä on että olen edelleen hengissä.
Tätä ennen joulukuussa hengenlähtö oli myös lähellä, mutta siitä en nyt jaksa alkaa selittää kun raivostuttaa tämä uusin asia.
Luoja haluaa minusta eroon
3
107
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi käännät niin päin, että luoja haluaa sinusta eroon ?
Positiivisempi ajattelutapa voisi olla, että luoja haluaa pitää sinut hengissä.- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17801122M
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Olipa ikävä tapaus. Näinhän se usein menee näiden vakuutusyhtiöiden kanssa ! Sitä makselee vuosikausia tunnollisesti, ja sitten kun jotain sattuu niin jo löytyy jotain pykäliä ettei tarvitsisi maksella korvauksia.
Ensin kun tekee vakuutuksen niin mistä tavallinen ihminen tietää mitä kaikkea siinä on oltava mukana, koska maalina ei suinkaan ole että tapahtuis jotain ikävää.
Joten toivottavasti saat asian järjestykseen, ja sen jälkeen otat vakuutuksen jostain toisesta yhtiöstä ja pyydät täyden selvityksen kaikesta mitä vakuutus kattaa.
Tsemppiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1232558- 1351964
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1151291Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631286En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k771141HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp
Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio271133Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik351122Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.451089- 961053
Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉841048