tästä tulee hyvä vuosi

Anonyymi-ap

Pääsimme Natoon.Pääsemme punikkiviherhallituksesta eroon.Perussuomalaisista tulee jytkyvoiton jälkeen Pääministeripuolue.IHANAA:Mikä voisi mennä pieleen?

4

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jep ! Ja nyt kun saamme NATOSTA turvan, niin voitaisiin kohta erota siitä viheliäisestä EU,sta !

      • Anonyymi

        Jepjep.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jepjep.

        Kauhava saa tänä vuonna viimein
        uuden kaupungin johtajan. On sivistyneen, älykkään oloinen henkilö joka varmasti tuo uusia tuulia ja alkaa vielä kauhavas nousuun. Edeltäjän aikana vain riideltiin ja valitettiin ja tehtiin valtava määrä velkaa. Kun ei johtajalla ollut osaamista rakentaa kestävällä tavalla yhteisöä.
        Kuppikuntia syntyi ja ihmisiä sai arvostella milloin mistäkin. Jos johtajalla ei ole sydäntä ja sivistyksen pintakiilto on ohut kerros, käy kuin Kauhavalle käynyt.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      277
      4722
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2941
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      41
      2911
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1694
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      64
      1471
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe