Montako junavaunullista kurdeja Niinistö lupasi lähettää Turkkiin vastapalveluksena siitä, että Erdogan lupasi pitää Suomen Natojäsenyyden vastustajat poissa äänestyksestä?
Turkin äänestys oli sellainen, että jos ei tietäisi Niinistön sotkeutuneen tuohonkin asiaan, voisi sitä luulla Venäjän järjestämäksi.
Mitä Niinistö lupasi Erdganille?
19
120
Vastaukset
- Anonyymi
Voisiko susinaama-Sale kertoa omin sanoin?
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17803744p
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Vaikka avaaja ei sitä ymmärrä,niin Niinistö hoitaa vain Suomen presidentin tehtäviä.
Turkilla on vastaavaan tehtään aivan oma hoitajansa.
Tämä siis vain tiedoksi.
Äänestystulos selittyy sillä, että oppositio ei ollut mukana äänestyksessä.- Anonyymi
Oliko oppositio turkkilaiseen tapaan vankilassa äänestyksen ajan?
- Anonyymi
Yhtään kurdia ei lähetetä mihinkään mutta tiltut kotiutetaan rajan taakse niin pääsevät sieltä tutustumaan Bakhmutiin.
- Anonyymi
Niinkö. Kerro toki tarkemmin, miten aiot tiltut kotiuttaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinkö. Kerro toki tarkemmin, miten aiot tiltut kotiuttaa?
Avataan itäraja hetkeksi ja kerrotaan Tiltuille että tie onnellaan on avoinna tokihan Tiltut juoksujalkaa polkupyörillä ja ladoillaan riemusta kiljuen ihannemaahansa lähtevät onnessaan ..vai ?
Suomihan on natsistinen länsimaa joka kuuluu Natoon ei kai täällä kukaan Tiltu halua olla jos itärajasta yli pääsee ...eihän ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Avataan itäraja hetkeksi ja kerrotaan Tiltuille että tie onnellaan on avoinna tokihan Tiltut juoksujalkaa polkupyörillä ja ladoillaan riemusta kiljuen ihannemaahansa lähtevät onnessaan ..vai ?
Suomihan on natsistinen länsimaa joka kuuluu Natoon ei kai täällä kukaan Tiltu halua olla jos itärajasta yli pääsee ...eihän ?Käsittääkseni tiltuille maksetaan Venäjän valtion toimesta, että he ovat länsimaissa. Luulisin, että eivät muuta Venäjälle, elleivät työehdot muutu.
Vai olenko käsittänyt jotakin aivan täysin väärin?
Toivottavasti lupasi mahdollisimman monta, sillä tuollaisilla presidentin lupauksilla ei ole merkitystä. 🥱
- Anonyymi
Sale lupasi muuttaa eduskuntatalon moskeijaksi.
- Anonyymi
Sale lupasi tehdä ihmeen! Saada venäläismielisen Suomessa pesivän Putinistin alkamaan puhua TOTTA!
- Anonyymi
Ei saulikin tarvinnut mitään luvata. Kertoi vain, ettei Suomessa rakaista, jos käy astumassa eläimiä. Siitä voisi saada matkailuteollisuudelle puhtia.
- Anonyymi
- sale näytti saaneen uuden silkki solmion, ja ehkä haukiolle uuden maton ?
Oliko lapsityövoimalla tehty, genuine, only for you matto ?
Basaari on vain sellainen, kauppoja tehdään, sitten ei tiedä kuka voittaa...
https://youtu.be/dn77anmtmJM - Anonyymi
Niinistö lupasi näyttää mitä dronella voi tehdä
https://www.youtube.com/watch?v=wLOF_tyDiyM - Anonyymi
No ne kurdit ja muutkin loiset joutaa hyvin.
Lupasi kaikki kurdi takaisin Turkki myös kaikki lapalainen takaisin lapland
- Anonyymi
Monta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131394Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2521316- 1051095
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1201046- 65687
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä165646- 52562
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368538Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52505- 71483