Ugandan väkiluku ylitti 50 miljoonaa

Onnea ja menestystä Ugandalle. ❤️👍
1789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Joko rahtikone tuo osaajia sieltä Suomeen.

Äänestä
  • >Joko rahtikone tuo osaajia sieltä Suomeen.

    Kokoomus teki jo varauksen, 44 000 , asuntoja rakennetaan jo kiivaasti.
    suomalaiset siirtyvät vanhoihin tyhjentyviin vuokra-asuntoihin

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    🍒 ­­­N­­y­­m­­f­­­o­m­­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#178038161

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

9 kertaa Suomen väkiluku. Vielä 1960-luvun alussa Ugandan väkiluku oli pienempi kuin Ruotsin.

Äänestä
  • Idi amin oli vihreä, ja huolehti ettei liikaa väestöä ugandaan tullut. ilmastoa pilaamaan.

    Äänestä

Nigerian jo yli 221 miljoonaa. Kongo ylittää 90 miljoonan rajapyykin.

Äänestä
  • Kongon väkiluku on jo 97 646 000. 100 miljoonan raja ylittyy vuodenvaihteessa 2023/24.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kongon väkiluku on jo 97 646 000. 100 miljoonan raja ylittyy vuodenvaihteessa 2023/24.

    Afrikan LUONTO alkaa olla tuhottu !!!!

    Äänestä

Afrikassa riittää Eurooppaan pyrkijöitä myös tulevaisuudessa. Petteri ja Sanna saa paljon Suomeen toivomiaan huippuosaajia.

Äänestä

Suomi
Pinta-ala
– yhteensä 338 472 km²

Uganda
Pinta-ala
– yhteensä 241 038 km²

Äänestä

Ja tervetuloa Suomeen!

Äänestä

Etiopia: 123 286 000 asukasta Worlddometersin mukaan.

Äänestä

Otetaan nyt vaikka kymmenen miljoonaa tänne lisääntymään kuin kanit niin maailma pelastuu?

Äänestä

Suomi ei edes saa riittävästi afrikkalaisia sillä kulovalkean tavoin leviää tieto somessa että Suomi on ikävystyttävä tylsä. Täällä opiskelleet pakenevat muihin maihin.

Äänestä

Peräpohjolan Hölmölä jo odottaa avoimin ovin teitä täysihoitoomme. Kyllä 5,5milj pieni kansa nyt 50 milj neekrusakin hoitaa.
Muuten noita vilistää jo Stadissa ruskeita lihavia naisia lykäten vähintään ekaluokkalaisen kokoisia pentujaan ökyrattaissa.

Äänestä
  • Johan me tarjoamme ilmaista täysihoitoa irakkeille, sompuloisille, afgaaneille ym ja oligrkkilandia Ukrainan riuskille naisille täysihoidon vailla huolen häivää kohoavista sähkölaskuista, ruokalaskuista, asumiskuluista, sairaan- ja terveydenhoidon sakkaamisesta jne jne.
    Joten sekaan mahtuu afrikkalaisia lisääntyjiä, jos vielä shortsipöksy kok Stubbia kuullaan,että umpitylsästä impivaaralaiskulttuurista päästävä eroon, maahanryntäys eläteiksi on vain rikkaus..

    Äänestä

Voitaisko pyytää Ugandan hallitukselta että antaisivat meille vaikka vain 10% väestöstään, niin saataisiin äkkiä kaksinkertaistettua maamme väkuluku ja oltaisiin kansakuntana yhtä suuri kuin Ruotsi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onnea ja menestystä Ugandalle. ❤️👍

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu