Syöttääkö AutokratiaUsa MUUNTOHUUMEITA poliitikoille ja toimittajille ?

Anonyymi-ap

EK-Ylen eilinen kolmannen valtakunnan -teemainen, natsivalojen vannomis- kädet ojossa seisoen, valoja uusfasistien sotarikosliitolle -FARSSI ja tämän päivän EK-HS suursotilasvallaksi Suomen fantasioiminen, eivät ole täysijärkisten tuotoksia.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804954/suuruudenhullujen-porssipsykopaattien-sotilasjuntta-riisuttava-vallasta-suomessa#comment-120059644

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804985/ek-ylen-suuri-vaalitentti-farssi-kuin-natsisaksan-kuvastosta

Tavalliset kansalaiset hierovat silmiään, eivät usko näkemäänsä ja miettivät, että olenko joutunut painajaisuneen, vai mistä on kyse, kun uusfasistien huumaamat korruptiopoliitikkopörssirikolliset, ek-medioitten äärioikeistotoimittajineen, selvästikin joutuvat pidättelemään itseään, etteivät jo päästäisi natsitervehdyksiensä yhteydessä äännähdyksiä, jotka ovat historiasta tuttuja, ns. kolmannen valtakunnan kuvastosta.

8

912

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanotaan nyt vielä kerran, että aitoihin oikeus-sivistysvaltioihin, aitoihin demokratioihin, joissa on kansanvalta, kansalaisoikeudet voimassa, ei kuulu sotilasjunttiin liittymiset ilmoitusasioina, laittomat hallituskokoonpanot, ym salailu ja hämärissä valtion eli kansan varojen, verokeitaisiin vuotamiset.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804427/sotilasvallankaappaus-tehty-suomessa-se-joka-ei-alya-nyt-ei-alya-koskaan

      Aidoissa oikeusvaltioissa kansalaiset ovat vallassa, Suomessa eivät.

    • Anonyymi

      Hehe selviä kamoistasi...täys järkisen homma toi aloitus ei ole..Käy aamu paskalla niin ehkä helpottaa ja älä nouski lisää

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004

      Missä oli tiedonvälitys ? Niiiiin, sitä ei ole ollut, eikä ole.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      AutokratiaUsan Disinformaatiota ja manipulaatiota, vuosikymmenet jo hoitanut EK-Yle, on niin tottunut ennustajapovarin osaansa, että uuden hallituksen leikkauksetkin ovat jo tiedossa, vaikkei hallitusta ole edes muodostettu.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17810462/ek-yle-uutisoi-viela-muodostamattoman-hallituksen-quotleikkauksistaquot#comment-120129170

      Kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-oikeusvaltioissa, tiedetään jo, kuinka kustannustehokkaita 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET ovat, säästävät valtion taloutta tehokkaasti ja se inhimillinen puoli, joko pörssissä oltaisiin kehittyneitä, sitäkin ajattelemaan ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      72
      4098
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      56
      3782
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      52
      2334
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      43
      2115
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      36
      1895
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1819
    7. 97
      1583
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1573
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      41
      1507
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      51
      1391
    Aihe