Ei totuudesta pääse.
SDP = venäjämielinen kautta aikain
Anonyymi-ap
1879
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tuomioja , Halonen, LIpponen jne.
Putin pelkää Marinia !! Pelkäsi vielä enemmän jos paska USA antaisi meidän lähettää hornettei Ukrainalle vaikka 15 kpl heti !! Usalla olis kyllä hävittäjiä antaa meille tilalle heti !!
Puola antaa migejä Ukrainaan ja englanti lupasi antaa Puolalle hävittäjiä tilalle !! Yksinkertaista !!
Sekoile lisää.
Entä Marin? Ei taida olla venäjämielinen?
Käänsi takkinsa.
Kuinka Persut on hitlermielisiä !!?? Surkee raukka Hitler epäonnistui kaikessa mihin ryhtyi ja teki vielä itsemurhan !!
Voi voi kun elät menneessä raukka.
Venäjänmielisiähän ne on.
Yrittäjät kommareita yritystukinene ja sosalietuikeen
SDP:kö muka Venäjä-mielinen?
SDP on pettänyt kaikki: niin suomalaiset kuin venäläisetkin. Ja pettää pian ukrainalaisetkin, kun eivät enää saa hyötyä heidän nuoleskelustaan.
Eiköhän Ukrainakin jo ole huomannut, että suomalaiset demarit lupaavat paljon, pommikoneita myöten, vaikka suomalaisten oman turvallisuuden uhallakin, mutta kun tekoja vaaditaan, kaikki olikin vain paskapuhetta.
Jotkut komukat, esim. Vasemmistoliitossa ovat olleet uskollisia ystävilleen Itärajan takana. Jos on pakko äänestää vassaria, niin ennemmin esim. se joku avoimesti NATO-vastainen vasemmistoliittolainen miesehdokas (nimeä en nyt muista).
Monissa komukoissa on enemmän selkärankaisuutta kuin tyhjänpäiväisissä jauhonenä-demareissa.
Marin on Suomen ja Ukrainan, ynnä mahd. maailmanrauhan lisäksi tuhonnut kaiketi myös perhe-elämänsä. Psykopaatti-demukaltahan tällainen käy. Aito rakkaus on vieras tuntemus, biletys ilm. täyttää tuon tunteen puuttumisen tyhjiön.
Venäjällä sen sijaan, YLE:n ja Sanomatalon valheuutisoinneista ja mahd. takkinsa kääntäneistä petturiystävistään huolimatta, taitaa sujua vain entistä paremmin.
Ei eletä meille luoduissa ja tyrkytetyissä valheilluusioissa, vaan katsotaan aina, mikä on asioissa tarkka totuus.
Se, mikä on meille uskoteltu hyvänä (Länsi), ... onko se todella sitä ollut? Kaikki on halpaa, moukkamaista, rumaa, ei minkään arvoista. Roskaa.
Entä Itä? Mitä se todellisuudessa, kaikkineen edustaa? Vanhoja kulttuureita, aitoa, laajaa sivistystä... Arvokkuutta.
Hamppari ja kokis ei kuulu minun ruokavaliooni.
Mutta blinit smetanalla ja kaviaarilla... ehkä. Kiitos! 🙂
Suomalainen kalakukko, kenties.
Aloittajalle sen verran, että tsekkaappa vuosiluku, ja vie nyt ihmeessä ne ikivanhat lehdet sieltä porstuasta kierrätykseen.
Näin on. Juuret marxilaisuudessa.
Aprillipäivän juttu. Ryzzänkätyrit vihaavat Marinia koska tämä on ollut tiukkana sotarikollista Venäjää kohtaan, käynyt Ukrainassa tapaamassa Zelenskyä ja luvannut Suomen avun Ukrainalle jatkuvan.
Nyt tulee sitten ryzzänkätyreiden valhesontaa Marinista ja SDP:stä, tietenkin.
Ryzzängädyrit puhuvat totuutta.
Vai venäjämielinen kun Sanna tekee kaikkensa että venäjä saataisiin ajettua uralin vuorille ukrainasta ja pistää poliittisen uransa vaakalaudalle kun vaatii hyssyttelijöitä puhumaan suomen hornettien tulevaisuudesta kun niiden aika jättää sinivalkoisilla taivailla. Venäjämielinen? Katin kontit!
Totta on, että demareissa on 1% venäjämielinen pälkäneläis-porukka, joka on maan vasemmistolaisin, mutta ei heistä kannata välittää, vanhoja ukkoja, joista aika jättää kohtapuolin.
Oho, merkillistä, kun muistaa miten esim. Stalin vihasi SDP:tä enemmän kuin suunnilleen mitään muuta.
Vieläkö heillä uusi punakapina on tavoitteena?