Venäjän virallisen median puheet "veljellisten suomalaisten vapauttamisesta" on jo sen verran kusipäisiä, että Suomessa on aika harkita derussifikaatiota
Suomen on aika ryhdistäytyä
Anonyymi-ap
981
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Antaa hölmöjen hölmöillä siellä rajansa sisäpuolella. Tännehän ne eivät enää uskalla...
Itärajan takana eletään ikuista aprillipäivää.
Venakot haluu vapauttaa persunatsit ystävänsä !! Kyllä persunatseille voisi antaa ilmaisen menolipun Venäjälle !! Ilomielin annetaan !!!
Ulosteen seassa aina verta 😬😬😬😬😬😬😬💩💩💩💩💩💩
Miksi pitäisi tehdä mitään jos Venäjän hupikommentoijat horisevat jotakin sikäläisille tarkoitetussa propagandassa? Antaa horista.
Suomen Nato - jäsenyys kuohitsee sekä desantti B:n että Venäjän lapsiasiamiehet yms toimijat Suomessa.
Keskustelua pitäisi käydä siitä, kuinka suuri määrä henkilöstöä on tarpeen pitää Venäjän suurlähetystössä Tehtaankadulla. Nykytilanteen hoitaminen ei edellytä noin suurta määrää vakoilijoita.
Maakaasutoimituksia Suomeen eivät voi katkaista siksi, että sen Venäjä teki jo.
Sähkön toimitusta Suomeen eivät voi katkaista siksi, että sen Venäjä teki jo.
Kauppaa Venäjän kanssa Suomessa ei enää käydä juurikaan.
Yhteenkään Naton jäsenmaahan ei Venäjä tai Neuvostoliitto ole uskaltanut hyökätä.
Hurstin jono on venäläisiä täynnä. Ei huvita mennä vaikka nälkä on kova.
Vieläkö se Venäläis diplomaatti kököttää Ahvenanmaalla
Miksi ei, onhan venäjä nimitetty "fiksusti" tarkkailemaan ahvenanmaan demilitarisointia, eli vahtivat ettei suomikaan saa viedä aseita omaan saaristoonsa. Venäjä sen sijaan on tainnut jo viedä, eiköhän sielläkin muutamat airistonhelmet ole valmiina vastaanottamaan venäjän sotilaita.