Mitä Tiltu meinaa , liittyyköhän Suomi lopulta natoon ?

Miten nyt suu pannaan , tukikohdat tietenkin rajan takana täytyy heti kohta kunnostaa , niin ja isoja pommeja tietenkin kuljetella edestakaisin . Seuraavaan viisivuotissuunnitelmaan liittää joku lisäys kun vihollinen tuli kiinni rajaan .
Tilanne on uhkaava , suomalaiset aikovat taas varmasti hyökätä .
5105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomi tekee usein tyhmyyksi!

Äänestä
  • Sinä teit kirjoittamalla tuon.🤣

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Sinä teit kirjoittamalla tuon.🤣

    Tuntuuko vajakista järkipuhe siltä??

    Äänestä

Rakentakoon ittensä tärviölle!

Äänestä

No eihän Suomi nyt ainoa Nato maa ole venäjän naapurissa.Toki ärsyttää venäläisiä,, muttei tilanne niin paha ole mitä väitetään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten nyt suu pannaan , tukikohdat tietenkin rajan takana täytyy heti kohta kunnostaa , niin ja isoja pommeja tietenkin kuljetella edestakaisin . Seuraavaan viisivuotissuunnitelmaan liittää joku lisäys kun vihollinen tuli kiinni rajaan .
Tilanne on uhkaava , suomalaiset aikovat taas varmasti hyökätä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu