Miksi ukrainalaiset lisäävät hakaristejä omiin lippuihinsa ja panssarivaunuihinsa?

Anonyymi-ap

Siis ukrainan lipun päällä on mustalla spraylla piirretty hakaristi ja samoin heidän panssarivaunuissaan on valkoisella spraylla maalattuja hakaristejä.

Miksi näin?

En pysty lisäämään kuvia tähän, mutta niitä löytyy googlaamalla.

14

80

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ”En pysty lisäämään kuvia tähän, mutta niitä löytyy googlaamalla.”

      Etpä tietenkään pysty tukemaan faktoilla paskanjauhamistasi. Laita edes linkki.

      • Anonyymi

        Öyhötahojen myötäisessä informaatiovaikuttamisessa on tyypillistä tuupata niin paljon paskaa infosfääriin kuin vain persreikiä ja niistä ulos tuupattavaa tavaraa edes teoriassa riittää. Erityisesti venäläisessä disinfokampanjoinnissa näyttää olevan tyypillistä, että kyse on vain silkasta paskapuheesta eikä niinkään mistään huolella valmistellusta vaikuttamisesta. Mitään "todisteita" ei ikinä esitetä, mihinkään kysymyksiin ei ikinä vastata mitään sellaista, mistä voisi päätellä kysymyksen tulleen edes ymmärretyksi, jne.

        Huomaisit tämän naurettavuuden: "En pysty lisäämään kuvia tähän", LOL. Kertoo siitä, ettei viestijä osaa mitään eikä tiedä mitään. Hänellä on omaksumansa tehtävä levittää paskapuhetta, ja siinä kaikki. Venäläinen propaganda nojaa toki siihen, että googlaamallahan löytää mitä vain kuvia. Kun on tiedossa, että jotain kuvia on, voi niihin viitata kehoittamalla googlaamaan. No mutta hei, nyt r*ssille ja kototiltuille tiedoksi; googlatkaapa VENÄLÄISNATSIEN KUVASTOA, koska sellaista löytyy.

        Ja jos aidosti vastustatte natseja, oletteko sitä mieltä, että natsikuvaston löytyminen jostain maasta enemmän tai vähemmän oikeasti tai vain väitetysti, oikeuttaa hyökkäämään siihen maahan? Jos olette, kuten olette siis olleet Ukrainan kohdalla, niin ettekö ole samoin perustein sitä mieltä, että myös Venäjälle pitäisi hyökätä? Jos ette ole, niin kertokaa miksi ette ole. Nimittäin meille on viihdettä katsella kiemurteluanne ja huvittavan sönkkäyksen muodossa esitettyjä "argumenttejanne".


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🔞 ­­N­­­y­­­m­f­­­o­m­­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17807090S

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ukrainan armeija käyttää valkoista ristiä ajoneuvoihin maalattuna tunnuksena.
      Siellä on joitain oikeistolaisia vapaaehtoisjoukkoja, "banderalaisia",
      jotka saattavat käyttää hakaristi-aiheita.

    • Anonyymi

      Enemmän naZeja ryssissä, heillä myös perinteet velvoittavat olihan stalin hitlerin liittolainen, (molotov-ribbentrop sopimus).

    • Anonyymi

      Vieläkö ne oikeat naZit jaksaa yrittää satuja natseista? Hohhoijaa.

      Seuraavaksi Punainen Risti julistetaan Venäjällä natseiksi.

    • Anonyymi

      Selvästikin olet löytänyt netistä Venäjän tekemiä kuvaväärennöksiä. On todella helppoa väärentää tuollaisia kuvia, joko kuvankäsittelyllä tai sitten ihan aitoon lippuun tai vaunuun niitä piirtelemällä.
      Netistä löytyy puolin ja toisi kaikenlaista väärennettyä materiaalia ja on hyvä muistaa, että Venäjän edeltäjällä Neuvostoliitolla on ollut valokuvien väärentämisessä pitkät perinteet.

      • Anonyymi

        Hyvä esimerkki oli Berliinin valtiopäivätalon liputus. Sotilaalla oli alkuperäisessä kuvassa kasa ryösteltyjä kelloja, mutta neukut editoivat nämä pois myöhemmin. Eivät kehtaa myöntää olevansa rosvolauma, vaikka kaikki tietävät, että sitä he ovat. Samaa perinnettä jatkavat nykyisen Venäjän asevoimat Ukrainassa.


    • Anonyymi

      Suomen nuijat tuke kaikkia,jotka hyökkä Venäjää vastaan! Revansihenki!

      • Anonyymi

        Sinu kannate opetela suomi kieli.
        Ketäs sinne venäjälle on nyt hyökännyt, jota Suomi tukee? Osaatko nimetä?
        venäjä kyllä hyökkäilly vähän kaikkien kimppuun.


      • Anonyymi

        venäjä/neuvostoliitto ollut aina huono valitsemaan "kaverinsa". Viimeksi kun joku sinne halusi hyökätä oli oma sopimuskumppani natsi saksa.


    • Anonyymi

      Suomikin luopui hakarististä ilmavoimien tunnuksena, kyllähän se olisikin "pikkasen" närästystä herättänyt muissa Natomaissa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe